Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Yeni Bosch FLEXIDOME ve DINION IP kameralar devrim yaratıyor! - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Yeni Bosch FLEXIDOME ve DINION IP kameralar devrim yaratıyor!

Yeni seride akıllı analizler standart olarak sunuluyor.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Yeni Bosch FLEXIDOME ve DINION IP kameralar devrim yaratıyor!
Bosch, orta segment portföyünee yeni akıllı kameralar serisiyle genişletiyor. Yeni FLEXIDOME ve DINION bullet IP 4000i, IP 5000i ve IP 6000i kameralar artık standart bir özellik olarak yerleşik Essential Video Analytics'e sahip.

Essential Video Analytic, IP video kameraların, gördüklerini anlamasına, video katmanına anlam ve yapı eklemek için meta veriler oluşturmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar güvenlik seviyelerini artırmak ve zengin istatistikler kullanarak daha akıllı iş kararları almak için video görüntüleriyle beraber meta verileri de kullanabiliyor.

Güvenlik ve saldırı tespitini iyileştirme

Güvenliği arttıran yeni akıllı kamera serisi, kullanıcıların bir veya daha fazla alarm kuralını paralel olarak ayarlamalarına olanak tanırken, yalnızca ihtiyaç duyulduğunda uyarı almalarını sağlayan, gelişmiş saldırı tespit özelliğini etkinleştirebiliyor. Kameraların gördüklerini yorumlama yeteneği meta verileri kullanarak video verilerine anlam ve yapı eklemeye yardımcı oluyor.

Video verileri, renk ayrıntıları ve bir sahnedeki hareket eden nesnelerin türü, hızı ve yönü gibi sayısız istatistikle zenginleştirilirken,  Essential Video Analytics ile birlikte  standart olarak sunulan adli arama özelliği, meta veriler üzerinden, saatler süren tarama işlemlerini birkaç saniyeye indiriyor.

Güvenliğin ötesi: Perakende yönetimi

Essential Video Analytics, kullanıcıların veriyi doğrudan kaynakta yorumlamasını ve daha akıllı yönetim için verilerin yeniden atanmasını sağlıyor. Örneğin perakende ortamında, IP 4000i, IP 5000i ve IP 6000i kameralar mağaza düzenini optimize etmek ve müşteri deneyimlerini iyileştirmek için mağazaya giren/ çıkan kişi sayısını veya müşteri faaliyetindeki kalıpları tanımlamaya yönelik istatistikler toplayabilir.

Kamera analizleri güvenlik uygulamalarının ötesinde, ticari binalar, perakende satışlar, depolar ve endüstriyel tesislerde sağlık ve güvenlik düzenlemelerinin uygulanması için de kullanılıyor. Video analitiği aracılığıyla acil çıkışlarda ya da park edilmemesi gereken yükleme bölgelerinde park edildiği zaman, otomatik alarmlar oluşturmak da mümkün.

Bosch Starlight Teknolojisi

Video güvenliği ve video veri analizinde bir sonraki aşamada, dahili video analiz özelliğine sahip kameraların yüksek görüntü kalitesi ve verimli veri yönetimi yeteneklerine sahip olması gerekir. Bu gerekliliklere göre tasarlanan IP 4000i, IP 5000i ve IP 6000i kameralar, 720p ila 5 MP arasında, saniyede 60 kare hızlarında çeşitli çözünürlüklere sahip olarak geliyor. Yeni DINION IP starlight 6000i IR bullet kamera ise zorlu ışık koşullarında bile net ve renkli görüntüler sunuyor.

Gürültü azaltma ve akıllı akış

Verimli veri yönetimi için tüm IP 4000i, IP 5000i ve IP 6000i kameralar Akıllı Dinamik Gürültü Azaltma ve akıllı akış özelliklerine sahip. Az hareketli, sessiz ya da hareketsiz sahneler daha düşük bit hızı gerektirdiğinden, kameraların akıllı bit hızı teknikleri, gürültüsü ve hareket gibi ilgili bilgiler arasında ayrım yapar. Böylece, video verilerinin yönetilebilirliği artarkeni ağ ve depolama gereksinimlerini önemli ölçüde azaltır. Kaynakta görüntü gürültüsü azaltıldığından daha düşük bit hızına rağmen, video kalitesi korunur. En yeni H.265 video sıkıştırmasına sahip yeni Bosch kameralar, bit oranlarını yüzde 80'e kadar azaltabiliyor.

Eski bir sistem H.265'ü  desteklemiyorsa,  IP 4000i, IP 5000i ve IP 6000i kameralar, eski H.264 sistemlerini destekleyerek geriye dönük olarak uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Tüm Bosch ağ kameraları gibi IP 4000i, IP 5000i ve IP 6000i modelleri, video verilerini güvence altına almak için dahili bir Güvenilir Platform Modülü gibi çeşitli yazılım ve donanım önlemleri sunuyor.

Özetle, dahili video analiz özelliğine sahip Bosch'un yeni IP 4000i, IP 5000i ve IP 6000i sabit dome ve bullet kameraları, veri kullanımını tamamen yeni bir seviyeye çıkaracak şekilde tasarlanmış. Kameralar sadece yüksek güvenlik taleplerini yerine getirmekle kalmıyor aynı zamanda kullanıcıların karar alma süreçlerini geliştirmek için video analizlerini standart olarak sunuyor.
 


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın