Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
ASSA ABLOY Mobil Geçiş Sistemi - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Mobil Geçiş Sistemi

Telefonunuzla daha fazlasını yapabilir misiniz? Konu geçiş kontol ise, kesinlikle

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Mobil Geçiş Sistemi
İş yerinde ve evde, akıllı telefonlarımız hayatımız için adeta bir uzaktan kumanda görevi görmektedir. Tatil rezervasyonu ve  günlük bankacılık işlemlerimizi telefon aracılığıyla yapabiliriz. Görüntülü arama teknolojisiyle, aynı anda iki yerde bile olabiliriz (veya bu şekilde görünmesini sağlayabiliriz). Peki.. Geçiş kontrolü için de cep telefonlarını kullanabilir miyiz?
 
Resmi verilere göre, 2016’ya kadar Avrupalı büyük şirketlerin %94’ü çalışanlarına günlük işleri için cep telefonu tahsis etmiştir. Her şey için cep telefonu kullanıyor görünmemize rağmen konu bina güvenliği ve geçiş yönetimine geldiğinde cep telefonu kullanımı hala yaygın değildir.
 
Oysaki  gelişen teknoloji mobil geçiş yönetiminde, erişim yetkilerini cep telefonundan kontrol etmeyi, kapıları sanal anahtarla açmayı ve daha da fazlasını mümkün kılmaktadır.
 
Neden Mobil Geçiş Yönetimi?
 
  • Pratiktir.   Apple Pay, Instagram ve daha birçok mobil hizmetin başarılı olmasının sebebi basittir; yanımızda daha az şey taşımayı seviyoruz. Telefonunuzdaki güvenli dijital kimlikler sayesinde artık bir fob, RFID kart veya benzeri bir şey taşımanıza ihtiyaç yoktur.
  • Güvenlidir.  Ekran kilidi cep telefonlarına fazladan bir PIN veya parmak izi güvenliği katmanı ekler. Telefonlardaki çok faktörlü kimlik doğrulaması sayesinde dijital kimlikleriniz güvendedir. Ya kayıp durumlarında ne olur? RFID kartınızı kaybedip kaybetmediğinizi çabuk farkedebilir misiniz? Cep telefonunuzu kaybetme ihtimaliniz çok düşüktür. Kaybetseniz bile, yetki ve sanal anahtar iptali güvenlik açığı oluşturmadan saniyeler içinde çözülmektedir.
  • Esneklik sağlar.İşletme yöneticileri RFID kartlarla yapamayacakları şeyleri sanal anahtarlarla yapabilirler. Diledikleri yerden, yetki verebilir, iptal edebilir, çoklu yetki ve kısmi yetki verip kaldırabilirler. Diyelim ki geçici hizmet aldığınız çalışanlar, binanıza girmek istiyor. Yapacağınız en kolay şey, kişinin telefonuna kullanacağı odalara göre yetkilendirilmiş sanal anahtar göndermek. RFID kart tanımlamaktan daha hızlı ve kolay değil mi?
  • Hızlı ve verimlidir. Ziyaretçi kartı almak için resepsiyonda oluşan uzun kuyrukları düşünün, bir de bozuk, hasarlı ve kayıp kartları değiştirmek için harcadığınız bütçeyi.
Mobil geçiş sisteminde bu dertlerden kurtulun para ve zamandan tasarruf edin.
 
  • Uyumludur.  Cep telefonları, mevcut RFID kilitleriniz dahil olmak üzere bağlantı için tasarlanmış cihazlardır. Bluetooth ve NFC radyo teknolojisi zaten çoğu modern akıllı telefonda yer almaktadır. Kısa zaman içinde uygulanabilir kablosuz ve temassız teknoloji de daha da yaygınlaşacaktır.
 
ASSA ABLOY EMEA Dijital ve Geçiş Çözümleri Pazarlama ve İletişim Direktörü Thomas Schulz, “Bankacılık gibi yüksek güvenliğe önem veren sektörler akıllı telefonların avantajının farkındalar. Ve benzer şekilde, kapı, asansör gibi erişimin sınırlandığı alanların sanal anahtarla açılabilmesine ve sistem yöneticilerinin erişim yetkilerini akıllı telefondan yönetebilmesine de ilgi artmaktadır” diye belirtti.
 
“ASSA ABLOY olarak mobil geçiş çözümleri ürün portföyümüzden bir örnek olarak, SMARTair® Openow ™ çözümünü gösterebiliriz. Bu çözümü kullanan sistem yöneticileri tüm kullanıcıların sanal anahtarlarını güvenli bir uygulama içinde yönetir. Kullanıcılara yetki verip, alabilir. Eğer yönetici sanal anahtarı iptal ederse, kullanıcının Openow ™ uygulamasındaki sanal anahtarı güvenlik açığı oluşturmadan hemen kaybolur.”
 
Schulz ayrıca, “Akıllı telefonlar, kablosuz geçiş kontrol ürün ve çözüm portföyümüze kolaylık ve işlevsellik katıyor” diye ekliyor. Mobil geçiş çözüm portföyümüzün diğer bir örneği olan Aperio® kablosuz kilitlerimizi kullanıcılar Seos® sanal anahtarıyla açabilir, yetkileri olan odalara erişebilirler.  Küçük – orta ölçekli işletme yöneticilerine ve son kullanıcılara hitap eden CLIQ® Go sayesinde hiçbir uzmanlık bilgisi olmadan uygulama üzerinden kullanıcılara yetki verilebilir ve planlama yapılabilir. Kime, ne zaman ve hangi zaman aralığında yetki verileceğinin planlaması yönetilebilir. Kullanıcılar programlanabilir tek bir CLIQ anahtarıyla yetkilendirildiği her odaya, binaya erişim sağlayabilir. Yetkiler kaldırıldığında veya değiştirildiğinde ise yetkisi olmayan odaya erişemeyecektir.

ASSA ABLOY Hakkında
ASSA ABLOY, geçiş çözümlerinde dünya lideridir. Güvenlik, konfor ve rahatlık için son kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaya adanmıştır. Kuruluş tarihi olan 1994 yılından bu yana, ASSA ABLOY bölgesel bir şirketten yaklaşık 48,500 çalışanı olan, 70'ten fazla ülkede faaliyet gösteren ve 84 milyar İsveç Kronuna (SEK) yakın satış yapan uluslararası bir gruba dönüşmüştür. Hızla büyüyen elektromekanik güvenlik segmentinde grup; geçiş kontrolü, tanımlama teknolojisi, giriş otomasyonu ve otel güvenliği gibi alanlarda lider bir konuma sahiptir.  ASSA ABLOY'un yenilikleri fiziksel ve dijital yerlere güvenli, güvenilir ve rahat erişim fırsatı sağlar.


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın