Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Akıllı Kilit Sistemleri - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Akıllı Kilit Sistemleri

Yeni Trend Sesle Çalışan Platformlar

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Akıllı Kilit Sistemleri
Akıllı Kilitler, insanların evlerine erişim sağlamalarını daha konforlu ve güvenli hale getirmektedir. Akıllı kilit sistemleri ile insanlar evlerine uzaktan erişim sağlayabiliyorlar. Ayrıca sesli asistan ve tek dokunuş ile giriş entegrasyonu gibi yeni özellikler ile sistemler geliştirilmeye ve genişletilmeye devam ediyor.  Üretici firmaların odak noktası sistemi komplike bir hal almadan basit ve kolay kullanılabilir özellikleri ile geliştirmekten yana.

Akıllı kilitler artık kullanıcıların bir akıllı telefonu kullanarak herhangi bir konumdan bir kapının kilitli olup olmadığını kontrol etmesine veya arkadaş ve aileye erişim sağlamasına izin veriyor.
Tek dokunuşla giriş, bir akıllı telefonu otomatik olarak algılayabiliyor ve kullanıcı yaklaştığında kapının kilidini açabiliyor. Bu özellik bir şifre girme, bir anahtar bulma veya bir uygulamayı açma gereksinimini ortadan kaldırmaktadır.

Bazı akıllı kilitler, yerleşik biyometrik parmak izi tarayıcısının ek güvenliği ile güçlendirilerek yalnızca yetkili kişilerin erişimine izin vermektedir.
Akıllı kilit kategorisindeki bir diğer trend sesle çalışan platformlar ve Amazon Alexa ve Google Assistant gibi akıllı asistanlarla entegrasyondur. Örneğin, kullanıcıların kapıyı kilitleyip kilidini açmasına ve Alexa'yı kullanarak kilidin durumunu kontrol etmesine izin vermektedir. Ayrıca kullanıcılar belirli zaman aralıklarında otomatik olarak kilitleme özelliğini de kullanabilecekleri bir takvim oluşturabiliyorlar.

Akıllı kilitleme sistemleri ve diğer bağlı cihazların sağladığı bir Amazon servisi olan Amazon Key, teslimatlar için yeni bir hizmet sunmaktadır. Amazon Key yalnızca bir Amazon teslimat elemanının müşterinin kapısına paketleri koymasına izin vermekle kalmayıp, akıllı kilitler ve akıllı kameralar sayesinde kullanıcılar bir mobil uygulama aracılığıyla teslimatın canlı videosunu da izlemesine imkân sağlamaktadır. Amazon Key ayrıca araç içi teslimat hizmeti de sunmakta olup; böylece bir paket akıllı bir kilitleme sistemi kullanarak bir arabanın bagajına teslim edilmesini sağlamaktadır.
 
Akıllı kilitler yalnızca evde değil, ticari binalarda ve kiralık dairelerde de kullanılır. Bu pazarda, mülk sahipleri veya ofis sahipleri, çoklu kilit arka uç yönetim platformları için ideal bir tercih olduğunu göstermiştir. Bu, kullanıcıların tüm kilitlerin durumunu tek bir arabirimden kontrol etmelerine ve herhangi bir kilit ihlal edilmiş veya tahrif edilmişse anlık bildirim almalarına olanak tanır.
Ticari açıdan, arka uç yönetim araçlarına sahip anahtarsız akıllı giriş sistemleri, bina sahibinin mülk yöneticilerine, temizlik görevlilerine, elektrikçilere veya tesisatçılara yalnızca bir kereye mahsus giriş yapılmasını gerektiren erişim yetkisi sağalabilmekte ve bunu uzaktan kontrol edip yönetebilmektedirler.


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın