Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Kamera Muhafazaları - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Kamera Muhafazaları

Kamera Muhafazaları Seçerken Nelere Dikkat Edilir ?

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Kamera Muhafazaları
Kullanım alanlarına göre farklı sınıflarda ve teknik özelliklerde üretilen güvenlik kameraları dış ortam koşullarına uyumlu şekilde çalışabilmeleri için ekstra bir korumaya ihtiyaç duymaktadır. Bu kimi zaman harici olarak satın alınan bir kamera muhafazası kimi zamanda üretici tarafından kamera ile birlikte üretilen gömülü tip muhafazadır.

Standart uygulamalarda genellikle harici tip kameralar artık muhafazaları ile birlikte gelmekte, IP66 ve  IP67 sınıfı koruma standartlarında üretilmektedirler. Harici olarak tedarik edilen muhafazalarda koruma sınıfları biraz daha kapsamlı ve geniş olabiliyor. Örneğin patlama tehlikesi olan bir ortamda kullanılan muhafazalar, su altında çalışabilen muhafazalar, yüksek sıcaklıklarda (400C ve üzeri) çalışabilen muhafazalar da ayrıca üreticiler tarafından üretilip ihtiyaca göre farklı kullanım alanlarına hitap etmektedir.

Standart muhafaza alınırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Kısaca özetleyelim;
Öncelikle kameranın ve muhafazanın bulunduğu iklim koşullarını, çevre koşullarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çalışma sıcaklıkları hangi dereceler arasında olacağı (– ve + olarak.),  Ortamdaki toz, partikül vs. gibi ekstra durumlar söz konusu mu? Yağış ve yağmur ortalamaları, Silecek ihtiyacı var mı? Yağış tipi ve şiddeti, sabotaja karşı duyarlılığı gibi konuları göz önünde bulundurarak tercihinizi yapmanız çok basit. Sıcaklık ortalamaları çok yüksek olmayan ve şehir içi genel kullanımda en çok tercih edilen muhafazalar IP66/IP67 harici tip ısıtıcılı ve fanlı IP66 muhafazalardır.


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın