Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Otomatik kapı sistemleri nasıl çalışır? - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
DOLAR 5.7234
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Otomatik kapı sistemleri nasıl çalışır?

Kapı erişim kontrol sistemi nasıl çalışır?

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Otomatik kapı sistemleri nasıl çalışır?
Kapı erişim kontrolü, mülkünüzü korumak için akıllı ve kolay bir yoldur. Doğru sistemle, ön ve arka girişler kolayca korunabilir. Erişim kontrolü açısından, kapı geçiş kontrol sistemleri, diğer herhangi bir erişim kontrolü ile aynı şekilde çalışır. Erişim kontrol sunucusuna veya IP ağına bağlı, elektronik olarak kilitlenmiş bir kapı, kablolu veya kablosuz bir bağlantıyı kullanır.

Kimlik bilgisi (genellikle bir PIN kodu veya anahtar kartı) girildiğinde panel sunucuyla iletişim kurar, kimlik bilgilerini doğrular ve ardından kapı operatörü ve kontrol paneline bir elektronik sinyal gönderir. Ardından yetkili personelin girebilmesi için kapının açılmasına izin verilir. 

Çoğu otomatik kapı açma sistemi, üreticinin belirlediği şekilde kendi uyumlu erişim kontrol paneli ve tuş takımı ile birlikte gelir. Bununla birlikte, çoğu ONVIF uyumlu erişim kontrol sistemleri profesyonel bir entegratör tarafından kurulursa birbirleriyle çalışabilirler.

Hemen hemen tüm kapı erişim kontrol sistemleri, swipe kartları, prox kartları, PIN kodları, akıllı kartlar ve biyometrik tarama gibi tüm kimlik bilgilerini kabul eder. Birçok yeni sistem daha esnek ve daha güçlü erişim kontrolü sağlayan video ve IP intercom sistemleriyle entegre edilebilir.

Otomatik kapı sistemleri genellikle binanın güç sistemine bağlanır, ancak genellikle 12 voltluk bir batarya gibi bir yedek güç sistemi ile gelirler, böylece bir elektrik kesintisi durumunda da çalışabilirler. Bazı modeller güneş enerjisiyle bile entegre edilebilir, ancak genellikle yedek batarya daha pratik ve daha güvenilirdir.
Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın