Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Apartman interkom sistemi nasıl seçilir? - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
DOLAR 5.7234
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Apartman interkom sistemi nasıl seçilir?

En iyi interkom seçme rehberi için okumaya devam edin!

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Apartman interkom sistemi nasıl seçilir?
Apartman interkom sistemi, apartmanınızın güvenliğini ve rahatlığını arttırmak için sakinlerin ve ziyaretçilerin birbirleriyle kolayca iletişim kurmasını sağlayan kolay ve ekonomik bir yoldur. Uygun bir erişim kontrol sistemi ile entegre edilmiş bir apartman dairesi, ziyaretçilerin, teslimatların ve diğer kişilerin binaya güvenli bir şekilde girmesini sağlayacaktır. Çok farklı seçenek ve sistemle, apartmanınız için en iyi interkom uygulamasını arıyorsanız, işe şu soruları sorarak başlayın:

Erişim kontrolü entegrasyonu var mı?

Günümüz teknolojisi sayesinde interkomlar artık sadece basit erişim araçları olmaktan çıktı. Artık erişim kontrol sisteminize tamamen entegre interkomlar, bir düğmeye basarak tüm kapıları açıp kapatabilirler. Bu, binaya erişen herkesin rahat ve hızlı bir şekilde izlenmesini sağlar.

Bazı durumlarda interkom sistemleri dahili telefonlar, dahili kart okuyucular gibi özellikler de dahil olmak üzere tamamen entegre edilmiş tam erişim kontrol sistemlerine sahip olabilir. Birçok durumda, ziyaretçilerin mülke girmesine izin vermek için kolay bir sistem oluşturmak için otomatik bir kapı açıcısı ile birlikte kullanılırlar.

Video istiyor musunuz?

Yeni interkom modelleri, interkom kutusunun yanı sıra apartman dairelerinde yer alan istasyonlara entegre edilmiş video ekranlarına sahiptir. Bu sayede konut sakinleri kapıda kim olduğunu tam olarak görebilir ve ziyaretçilerin içeri girmesine izin vermeden kimliklerini doğrulayabilir. Kameralar, sisteme bağlı olarak ya doğrudan interkom erişim paneline entegre edilebilir ya da yakına yerleştirilebilir. Entegre kameralar, kutunun ön tarafındaki temel sabit modellerden, yüksek kaliteli modellerde bulunan PTZ kameralara kadar geniş bir yelpazede, güçlü ve esnek kamera işlevlerine olanak tanır.

Video sinyalleri IP, hücresel bağlantı veya kablosuz olarak iletilebilir. IP ağları genellikle daha güvenilirdir ve daha fazla kapı ve istasyona sahip daha ölçeklenebilir sistemlerin yanı sıra daha güçlü, daha açık sinyaller sağlayabilir. Ancak, bir kablosuz interkom sisteminin rahatlığı kendi avantajlarına sahiptir ve genellikle sisteminiz için en doğru seçim olabilir. Bu video özelliklerinin tamamlayıcısı, genellikle sezgisel arama ve video için genellikle büyük dokunmatik ekranlardır.

Uzaktan arama ve erişim var mı?

Görüntülü interkom modellerinde bulunan en yeni özelliklerden biri, uzaktan arama ve erişimdir. Bu sistem, birisi evde değilken zil çalınırsa, sistemin bir cep telefonunu aramasını sağlar. Ziyaretçiyle doğrudan VoIP üzerinden iletişim kurulabilir ya da akıllı telefonlarla, hemen hemen her yerden, uzaktan görüntülü iletişim sağlanabilir.

Kablosuz veya kablolu telefon giriş sistemi istiyor musunuz?

Belirtildiği gibi, apartman interkom sistemleri hem kablolu (genellikle IP ağları ve Cat5E veya Cat6 kabloları üzerinden) veya kablosuz (genellikle bir hücresel bağlantı, ancak bazen WiFi üzerinden) olarak kurulabilir. Doğru olanı seçmek, binanızın ihtiyaçlarına bağlı olacaktır. Daha eski bir bina için, duvarların ve diğer fiziksel parçaların tadilatını gerektirmeyen kablosuz interkom çözümleri daha uygun olabilir. Kablosuz ayrıca bir bütçe açısından da iyi bir seçenektir ve kabloların değiştirilmesine gerek kalmadan yoldan kolayca kurulabilir.

Bununla birlikte, kablolu interkom sistemlerin, kurulum için daha pahalı olmasına rağmen, genellikle daha güvenilir ve daha yetenekli oldukları düşünülmektedir. Ayrıca daha net, yüksek kaliteli video sinyalleri iletebilirler. Özellikle görüntülü interkom sistemi ile ilgileniyorsanız, kablolu sistem genellikle daha iyi bir seçenektir.


 


Bu Makalenin Yorumları ( 3 )
ihtiyaç haline gelen sistemler

paylaşım için teşekkürler

elinize sağlık,
Yorum Yazın