Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Ethernet Over Coax (EoC) Nedir? - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL 14 °C
DOLAR 5.8112
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Ethernet Over Coax (EoC) Nedir?

Ethernet over coax nasıl çalışır? Ethernet over coax ne gibi avantajlar sunar?

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Ethernet Over Coax (EoC) Nedir?
Analog kamera sisteminden, dijital IP sistemine geçmeyi düşünüyorsanız, mevcut altyapıyı koruyarak geçiş yapabilirsiniz. Kapsamlı bir revizyon, tüm mevcut analog (koaksiyel) kabloların IP sistemleri için uygun kablolarla değiştirilmesi (ethernet kabloları) genellikle en iyi seçenek olsa da Ethernet Over Coax (EoC) gibi teknolojileri kullanan kameralar sayesinde mevcut kabloları kullanarak IP’ye geçebilirsiniz.

Ethernet over coax nasıl çalışır?

Basitçe söylemek gerekirse, Ethernet Over Coax ya da EoC( Ethernet üzerinden Koaks)  normalde bir ethernet kablosuyla taşınan dijital IP sinyallerini, analog koaksiyel kablolar üzerinden iletmenizi sağlar. Bunu, IP kamerayı koaksiyel kablonun kendisine bağlamanıza izin veren iki özel Ethernet-Coax konvertörünü kullanarak yapar ve koaksiyel kabloyu doğrudan IP ağına bağlamanızı sağlar. IP kamera modelleri, analog kamera modellerine kıyasla çok daha geniş özelliklere ve daha güçlü bir kapasiteye sahiptir. Ethernet over coax, sistemi tamamen dijitale geçirmeye gerek kalmadan bu özelliklerden yararlanmanızı sağlar.

Ethernet over coax ne gibi avantajlar sunar?

EoC'un en belirgin faydası, IP kamera sistemine geçiş yapmayı çok daha kolay ve ucuz hale getirmesidir, çünkü duvarlarda mevcut herhangi bir kablolamayı sökmeniz gerekmediğinden kurulum süresini ve maliyetleri artıran altyapı faktörleri olmayacaktır. IP kameralar neredeyse sadece tak-çalıştır tarzında ağa bağlanabilir. Bağlandıktan sonra, daha yüksek çözünürlük, daha hızlı hızlar ve PTZ kamera işlevleri gibi genel olarak IP kameralarla ilişkili tüm işlevleri ve özellikleri kullanabileceksiniz.

EoC ayrıca, daha önceki sistemlerde mevcut koaksiyel kablo üzerinden güç sağlamanıza olanak tanıyarak, size daha fazla esneklik ve kapasite kazandıran Ethernet Üzerinden Güç (PoE) ile çalışır. Örneğin, bir PoE anahtarına bağlantı ile PoE'nin genel olarak sağladığı tüm özellikleri ve verimli güç yönetimini elde edersiniz. Adaptöre fazladan güç de ekleyebilir, böylece sistemin daha yüksek güç tüketen kameralara güç vermesini sağlayabilirsiniz.

Ethernet over coax ne zaman kullanılmalı?

Ethernet üzerinden koaks, sisteminizde kablo tesisatını değiştirmeye kıyasla iyi bir alternatif olabilir ve küçük operasyonları ve sistemleri olan işletmeler için önemli maliyet tasarrufları anlamına gelebilir. Ancak bütçeniz uygunsa, tam IP sistemi için ethernet kablolarına kapsamlı bir yükseltme yapmak genellikle daha iyidir. Ethernet over Coax, geleceğe yönelik bir teknoloji değildir ve teknoloji ilerledikçe, muhtemelen coax kablolamayı muhtemelen değiştirmeniz gerekecektir.

Özetlemek gerekirse EoC, HD-Over-Coax gibi benzer teknolojilerle beraber düşünüldüğünde, sınırlı bütçeniz var ve hızlı bir çözüm arıyorsanız iyi bir alternatiftir. IP kameralarla bir yükseltme yapmanız gerekiyorsa ve duvardaki kabloları değiştirmek için gerekli araçlara sahip değilseniz, Ethernet üzerinden Coax teknolojisini kullanabilirsiniz. Ancak geleceğe yönelik, yetenekli ve kapsamlı bir güvenlik sistemine geçiş yapmakl istiyorsanız, altyapıyı tamamen IP güvenlik sistemleri için uygun olacak şekilde değiştirmek en iyi seçenek olacaktır.
Bu Makalenin Yorumları ( 1 )
Güzel makale olmuş teşekkürler
Yorum Yazın