Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Güvenlik Kamerası Ayarları, E-Posta İle Uyarı Almak - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
  Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Güvenlik Kamerası Ayarları, E-Posta İle Uyarı Almak

Gmail ile e-posta göndermek için IP kamera kurulumu nasıl yapılır?

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Güvenlik Kamerası Ayarları, E-Posta İle Uyarı Almak
Güvenlik kamerası e-posta uyarıları ile tüm hareket algılama olaylarından gerçek zamanlı olarak haberdar olabilirsiniz. Bu yazımızda, e-postaları uyarıları almak için IP kameralarının nasıl ayarlanacağını inceleyeceğiz.

Not: IP kamera e-posta ayarlarına başlamadan önce, önce e-posta uyarılarını destekleyen kaliteli bir güvenlik kamerası seçtiğinizden emin olun.

Gmail ile e-posta göndermek için IP kamera kurulumu

IP kameraları Gmail aracılığıyla e-posta gönderecek şekilde ayarlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1- Gmail hesabınıza giriş yapın ve “Hesap” düğmesine tıklayın
2- “Oturum açma ve güvenlik” menüsünün altındaki “Hesaba erişimi olan uygulamalar” ı tıklayın. 

3. “Daha az güvenli uygulamalara izin ver: KAPALI / AÇIK” öğesini bulmak için sayfayı aşağı kaydırın. Varsayılan olarak kapalıysa,  açmayı unutmayın.4- Güvenlik kamerası yazılımını PC'nizde başlatın, “Aygıt Ayarları” düğmesine ve ardından “Ağ Gelişmiş” seçeneğine tıklayın.

5- “E-posta” altındaki “Kurulum” a tıklayarak IP kamera e-posta ayarlarının menüsünü girin.
 • IP kameralar için e-posta ayarlarının sayfasında listelenen gerekli bilgileri girin.
 • SMTP Sunucusu / SMTP Bağlantı Noktası : Gönderen adresi için varsayılan SMTP sunucusu ve bağlantı noktası, Gmail sunucusu için 465'dir. 
 • Gönderen Adresi : E-posta göndermek için e-posta adresiniz.
 • Şifre : Gönderen e-posta adresinizin şifresi.
 • Alıcı Adresi : Güvenlik kamerası e-posta uyarılarını alacak e-posta adresi. Alıcı adresinin gönderici adresi ile aynı olabileceğini unutmayın.
 • Ek : Güvenlik kamerası e-posta bildirimleriyle birlikte fotoğraf veya video eklemeyi seçebilirsiniz.
 • Sadece Resim : Bunu etkinleştirmek, herhangi bir metin içeriği olmadan e-postada yalnızca bir resim alacağınız anlamına gelir.
 •  E-posta Aralığı : E-posta uyarıları arasındaki süredir.
6- Gmail'deki IP kamera e-posta ayarlarınızın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için  varsa,  “E-posta Testi” düğmesine tıklayın.

IP Kamera E-posta Testi Sorun Giderme

IP kamera e-mail kurulumu, farklı nedenlerden dolayı başarısız olabbilir. Sorunları gidermek  için bu ipuçlarını kullanın.
 • Girdiğiniz e-posta adresinin ve şifrenin doğru olduğundan emin olun.
 • IP kamera SMTP ayarlarının doğru olup olmadığını kontrol edin. Yukarıda belirtildiği gibi, Gmail için varsayılan “SMTP Sunucusu” ve “SMTP bağlantı noktası” “smtp.gmail.com” ve “465” dir. 
 • E-posta hizmetinizin, üçüncü taraf uygulama için daha az güvenli uygulamayı etkinleştirmek ve Gmail'de 2 faktörlü kimlik doğrulamayı kapatmak gibi kendi yetkilerini kullanmalarına izin verdiğinden emin olun.
 • Güvenlik kameralarınızın internete bağlı olup olmadığını kontrol edin.
 • IP kamera e-posta ayarlarınızı Gmail'de yapılandırıyorsanız, başka bir e-posta hizmetiyle (Yahoo veya Hotmail gibi) deneyin.
 • Kameranızı en son ürün yazılımına yükselttiğinizden emin olun.
 • Güvenlik kamerasını fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlayın ve çalışıp çalışmadığını görmek için e-postaları tekrar göndermek üzere IP kamerayı ayarlayın.
 • Test düğmesine basmadan önce tüm IP kamera e-posta ayarlarını Gmail, Yahoo veya Hotmail'de kaydettiğinizden emin olun.
E-posta uyarıları göndermek için IP kameraların nasıl ayarlanacağı konusunda sorularınız varsa aşağıya bir yorum bırakabilir, Soru-Cevap bölümünden uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.


Bu Makalenin Yorumları ( 6 )
Sayın Yetkili, Faydalı yazınız için teşekkürler emeğinize sağlık. “Daha az güvenli uygulamalara izin ver: KAPALI / AÇIK” konumunu buldum fakat kapalı konumda açık konuma almamıza izin vermiyor. Bunun bir çözümü var mı? Teşekkürler.

helal olsun diyorum size

emeğinize sağlık

Birçok güvelik firmasının, güvenlik teknik servis uzmanının bilmediği konuları siz araştırıyor ve yazıyorsunuz. Sektörün sizin gibi ciddi ve kaliteli platformlara ihtiyacı var.

Ellerinize sağlık

Aslında çok faydalı bir özellik ve her sistemde var. Fakat bilmediğimiz için kullanmıyoruz. Teşekkürler Güvenlik Online
Yorum Yazın