Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Güvenlik kameraları için doğru SD kartı seçme - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL 13 °C
DOLAR 5.4951
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Güvenlik kameraları için doğru SD kartı seçme

Gözetim tipi SD kartları diğer kartlardan ayıran özellikler nelerdir?

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Güvenlik kameraları için doğru SD kartı seçme
Güvenlik kameraları için en iyi SD kartı seçmek, güvenlik sisteminin güvenilirliğini sağlamanın önemli bir parçasıdır. SD kartların kenar depolamada birincil depolama çözümü haline geldiği düşünülecek olursa, kullanılacak SD kartın özelliklerinin bilinmesi önem taşır.

Güvenlik kameralarında kenar depolama, daha esnek ve daha uygun bir gözetim çözümüdür. Bununla birlikte, kenar depolama güvenilirliği geçmişten gelen bazı kaygıları da beraberinde getir. Önceleri, bu kaygıların büyük bir kısmı, standart tüketici sınıfı SD kartların yetersizliğinden kaynaklanıyordu. Video verilerini saklamak ve yazmak için doğru SD veya microSD kartı olmadan, bir sisteminin güvenilirliği önemli ölçüde tehlikeye düşebilir.

Persistence Market Research tarafından yayınlanan bir rapora göre, dünya genelinde SD kart pazarının 2022 yılına kadar 8,9 milyar doları aşacağı, NAND teknolojisindeki ilerlemelerin SD hafıza kartlarının geliştirmeye devam edeceği bekleniyor. Bu gelişmeler şüphesiz, üreticilerin güvenlik sistemlerine daha uygun SD kartlar geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Diğer kamera tiplerinden farklı olarak, güvenlik kameralarının farklı depolama gereksinimleri vardır. Örneğin sürekli veri yazımı, dayanıklılık başta olmak üzere güvenlik kameralarının standart SD kartlardan daha fazlasını özelliğe sahip olmasını gerektirir.

Bugün piyasada bulunan microSD kartların büyük çoğunluğu, dijital fotoğraf makineleri, araç kameraları veya ev kameraları gibi tüketici kullanımına yönelik olarak sunulmaktadır. Bu kartlar IP kameraların ticari ve endüstriyel kenar depolama uygulamaları için tasarlanmadıklarından, güvenlik entegratörleri açısından “ güvenilmez ”olarak değerlendirilir.
Video gözetim uygulamalarında perakende tipi microSD kartların kullanılması, yüksek maliyetli arızalara neden olabilir. Örneğin, 64 GB'lık standart bir SD kart, sürekli bir 8 Mb / s bit hızına sahip tipik bir video gözetim sisteminde hızla aşınır. Günde 12 veya daha fazla saat kayıt yapıldığında, perakende kart birkaç ay içinde arızalanabilir

Su anda piyasada bulunan hafıza kartları arasındaki büyük farklılıklar vardır. Kartta kullanılan NAND flash teknolojisi, firmware yazılımının 7/24 video kaydı için ne kadar iyi optimize edildiği; NAND'ın genel ürün güvenilirliğini iyileştirmek için nasıl test edildiği ve tarandığı gibi çok sayıda faktör kart kalitesini belirler.

Doğru SD kartı seçmek bir çok açıdan önemlidir. Güvenlik kameralarının depolama gereksinimlerini karşılamak için çok yüksek veya düşük sıcaklık ve nem toleransı gibi yüksek dayanıklılık ve çevre korumasına sahip bir kart seçilmesi gerekir. Güvenlik kameraları hava durumu ne olursa olsun 7/24 kayıt yapar ve bu da sürekli performans süresince hatasız kayıt yapabilen bir kart gerektirir.

Kart seçiminde bir diğer önemli özellik güvenlik kamerasının kayıt çözünürlüğü ve kare hızıdır. Bir SD kartın veri aktarım hızı kameranın gereksinimleriyle uyuşmuyorsa, kayıt işlemi bundan olumsuz etkilenecektir.

Diğer kameralara göre güvenlik kamerası kenar depolaması arasındaki en büyük farklardan biri, kenar depolama aygıtının ağır iş yüküdür. Güvenlik kamerası, 7/24 yüksek kaliteli video kaydı için yüksek dayanıklılık ve güçlü kayıt performansını zorunlu kılar.

Dayanıklılık perspektifinden bakıldığında, IP kamerada kenar kaydı, bellek işlemleri için en ağır iş yüklerinden biridir. Kullanıcılar tüketici sınıfı bir microSD kartını kullanabilse de bir arıza durumunda kart değiştirilinceye kadar depolama yapmak mümkün değildir. 7/24 kesintisiz kayıt gerektiren bir uygulama için, tüm karelerin kaydedilmesi hayati öneme sahiptir. Bir hata durumunda kesintisiz kayıt ve minimum performansı desteklemek üzere ürün yazılımının ayarlanabilmesi, güvenlik tipi SD kartların en önemli özeliklerinden biridir.
 


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın