Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Güvenlik Videoları ve Ses Entegrasyonunun Ticari Faydaları - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL 31 °C
DOLAR 5.8603
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Güvenlik Videoları ve Ses Entegrasyonunun Ticari Faydaları

Ortamı dinlemek, olumsuz olaylardan kaçınmak için işlevsel çözümler sunabilir.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Güvenlik Videoları ve Ses Entegrasyonunun Ticari Faydaları
Güvenlik kamerası sistemi ve ses entegrasyonunun faydaları, her şekil ve boyuttaki işletmeler için her zamankinden daha erişilebilir hale geldi. İşte ses video entegrasyonuyla elde edebileceği pek çok avantajdan birkaçı.

Sanal Çit Hattı Algılama

Sanal çit hatları birçok farklı amaca hizmet ediyor. Örneğin, güvenlik söz konusu olduğunda, sanal bir çit bir uyarıyı başlatabilir ve bu noktada fiziksel bir engel olup olmadığına bakılmaksızın, birisi sanal bir hat boyunca belirli bir noktayı geçtiğinde kamera kayıtlarını başlatabilir. Hatta hattı geçerken bir uyarı tetikleyen bir zaman dilimi bile ayarlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, sanal bir çit, reklam amaçlı olarak da kullanılabilir. Örneğin, normal çalışma saatlerinizde belirli bir sanal çitin üstünden geçen herkese açık bir anons yayınlayabilirsiniz.

Ses Bilgisi

Bazen acil durumlar sırasında sesler görsellerden çok daha fazla anlatım olanağı sunabilir. Güvenlik sisteminizin belirli seslere otomatik olarak yanıt vermesini sağlayabilirsiniz. Örneğin, herhangi bir cam kırılırsa, yetkililere bir ihbar ile ilgili bir bildirim gönderilebilir veya bir silah sesi duyulursa, bir acil durum yanıtı tetiklenebilir.

Öfkeli bir müşteri ve bir çalışan arasında bir bankada patlak veren bir tartışma senaryosunu düşünün. Ses temelli video analizler ile güvenlik ekibi, işler daha da büyümeden önce önlem almak için uyarılabilir.

Entegre Güvenlik Sistemlerinin Önemi

Bir iş için ortaya çıkabilecek acil durumlar ve diğer olaylar söz konusu olduğunda, sesi güvenlik sisteminize entegre etmek, zamanında yanıt vermeyi mümkün kılarak önemli bir fark yaratabilir. Ortamı dinlemek, uygun müdahale ekibiyle iletişim kurmak ve işler kontrolden çıkmadan önce faillere sözlü uyarılarda bulunarak olumsuz olaylardan kaçınmak içinişlevsel yöntemler sunabilir.Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın