Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Axis Companion Küçük İşletmeler İçin Güvenlik Çözümleri - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Axis Companion Küçük İşletmeler İçin Güvenlik Çözümleri

Companion serisi, 1 ila 16 kamera arasındaki küçük sistemler için dayanıklı, işlevsel ve pratik bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Axis Companion Küçük İşletmeler İçin Güvenlik Çözümleri
Küçük işletmelerin ihtiyaçları için tasarlanan Axis Companion serisi, basit ancak profesyonel bir güvenlik sistemi çözümü sunuyor. Serideki kameralar ve NVR'ler ayrı ayrı veya bir sistem olarak satın alınabiliyor.
Axis Companion serisinde 3 video kayıt cihazı bulunuyor.
  • 4 kamerayı destekleyen 1 TB depolama alanına sahip 4 port
  • 8 kameraya kadar 8GB kapasiteli 8-port
  • 8 kameraya kadar 4 TB depolama alanına sahip 8 port
Pratikte, 4TB birimi, tipik bir sistemde iki aya kadar görüntü depolama alanı sağlıyor.

Serideki kameralar, vandal direnci, kızılötesi ya da 360⁰ görünümü ile iç ve dış mekan için kullanıma hazır ürünler içeriyor. Çoğu kamerada ethernet üzerinden güç sağlansa da dükkanlar veya evler gibi kapalı alanlar için önerilen Axis Companion Dome WV ve Cube LW ile kablosuz bağlantı seçeneği sunuluyor.

Basit kurulum

Companion oldukça basit bir sistem kurulumu ile geliyor Kayıt cihazı, kablo, PoE veya WIFI üzerinden sinyali alındığı anda kameraları tanıyor. Ayrıca, kayıt cihazı internete bağlıysa, kendisi ve eklenen tüm kameralar için en son ürün yazılımını otomatik olarak indirip ve yüklüyor.
Kameralardan görüntüleri izlemek için Companion video yönetim yazılımı kullanılıyor. Yazılım, tüm kameralardan gele görüntülere kolay ve sezgisel bir arayüzle uzaktan erişmek için güvenli bir yol sunuyor. Yazılım masaüstünde kullanılabildiği gibi tablette ve bir uygulamada mobil olarak da kullanılabiliyor. Yazılımı kullanmak için bir Axis hesabı oluşturmanız gerekiyor.

Her kameranın, sürekli olarak veya hareket algılandığında kayıt yapmak için uygulama üzerinden ayarlanması gerekiyor. Kamera kayıtları SD kartına veya Ağa Bağlı Depolama (NAS) cihazına yapılandırılabiliyor. Varsayılan kayıt ayarları, 15 fps çözünürlük 1920 x 1080 olarak geliyor.
Kameralar yerel PC veya WIFI erişim noktasına bağlı mobil cihaz haricinde uzaktan izlenecekse, Companion uygulaması ile ayrı ayrı etkinleştirilmeleri gerekiyor.

Companion serisinin diğer Axis serilerinden farkı nedir?

Companion ve Axis M, P ve Q serileri arasındaki ana fark, özellikler ve fiyat olarak dikkat çekiyor. Companion serisi küçük işletmeler için tasarlandığından, güvenlik kamerası seçenekleri ve kayıt cihazlarının performansı, uygulamaların boyutuna göre optimize ediliyor. Böylece küçük bir kurulum için doğru çözümün seçilmesi kolaylaşıyor.

Ayrıca, Companion serisi diğer serilere kıyasla çok gelişmiş özelliklere sahip olmadığından, küçük işletmelerin kullanmayacakları özellikler için yüksek maliyetler ödememesi ve rekabetçi bir fiyat sunması anlamına geliyor. Bununla birlikte tüm Axis güvenlik kamerası modellerinde olduğu gibi Companion serisinde de Axis kalitesi korunuyor.

Özetlemek gerekirse kolay kurulum ve kullanım kolaylığının önemli olduğu 1 ila 16 kamera arasındaki küçük sistemler için Companion dayanıklı, işlevsel ve pratik bir çözüm olarak dikkat çekiyor.


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın