Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Güvenlik kamerası örümcek ağı sorunu nasıl giderilir? - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Güvenlik kamerası örümcek ağı sorunu nasıl giderilir?

Örümcek ağlarını güvenlik kameranızın lensinden nasıl uzak tutabileceğinizi şimdi öğrenin!

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Güvenlik kamerası örümcek ağı sorunu nasıl giderilir?
Gece görüşlü dış mekan güvenlik kamerası kullanıyorsanız, kamera örümcek ağı sorunu ile karşılaşmış olmalısınız. Kamera lensinin önünde, neredeyse tüm görüntüyü kapatan örümcek ağları, sadece görüntü sorununa değil, aynı zamanda e-postanızın ya da telefonunuzun yanlış hareket algılama uyarılarıyla dolmasına da neden olabilir.

Örümcekleri güvenlik kameralarına çeken nedir? Kameralar örümcek ağlarından nasıl korunur?

Bazı uçan böceklerin ve örümceklerin kızılötesi ışığa duyarlı olduğu ve kameranın IR LED'lerine çekildiği düşünülmektedir. Birçok böcek türü için ışık toplanma noktası olduğu kadar avlanma sahası anlamına da gelir. Örümceklerin bu bölgelerde yoğun olarak ağ yapmalarının en önemli nedeni avlanmaktır.

Kalıcı çözüm için yerleşik IR LED'leri devre dışı bırakın ve harici IR lambaları kullanın
Uçan böcekleri uzak tutmak veya örümceklerin ağ oluşturmasını engellemek için en iyi çözüm IR ışık kaynağını kameradan uzaklaştırmaktır. Böylece, uçan böcekler ve dolayısıyla örümcekler, kamera lensinden harici IR lambasına kayar. Çoğu IP kamera, yerleşik IR'yi devre dışı bırakmanızı sağlar. Böylece harici bir IR kullanabilirsiniz.

IR LED lambaların farklı türleri vardır. Standart IR LED lambaları uygun maliyetli ve en sık tercih edilen aydınlatma türüdür. Olumsuz tarafları ise 60 derecelik dar ışın açısına sahip olmalarıdır. Diğer bir tür olan EXIR IR LED lambalar ise 90 derecelik daha geniş bir ışın açısına ve IP65 derecesine sahiptir.

 Böcek kovucu sprey kullanın

Pek çok farklı markada örümcekler ve böcekler için kovucu sprey bulabilirsiniz. İki haftada bir uygulama ile örümcek ağı soruna çözüm bulabilirsiniz. Ancak kameralar erişiilmesi zor yerlerde kurulmuşsa bu yöntem pratik olmayabilir.

Muhazafa için vazelini deneyin

Temel olarak, kamera muhafazası ve kameranın etrafındaki alanı vazelin gibi doğal bir çözümle kaygan hale getirerek örümceklerin ağ yapmasını engelleyebilirsiniz.

Yapabileceğim başka bir şey var mı?

Yanlış hareket algılama uyarıları için basit hareket algılama yerine izinsiz giriş saptama veya bekleme algılamayı kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde, belirli bir süre için belirli bir boyutta ve daha büyük bir şey algılandığında uyarı verilir.
 


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın