Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Sağlık Kurumlarında Termal Kamera Uygulamaları - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Sağlık Kurumlarında Termal Kamera Uygulamaları

Hastanelerde termal kamera kullanımı ve avantajları. Okumaya devam edin!

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Sağlık Kurumlarında Termal Kamera Uygulamaları
Güvenlik, ziyaretçiler ve personel de dahil olmak üzere sürekli bir trafik akışı olan hastaneler gibi büyük ve açık ortamlarda doğal olarak zorlayıcı bir faktördür. Termal güvenlik kameraları çevresel güvenlik seviyesini artırmak isteyen sağlık tesisleri için önemli bir araç olabilir.
Geçmişte, termal güvenlik uygulamaları birçok tesis için çok maliyetli bir yöntemdi. Genellikle üst düzey görüntüleme yöntemi olarak askeri ve değerli alanları n gözetiminde kullanılan termal kameralar, günümüzde erişilebilir fiyatları ve geniş uygulama yelpazesi ile proaktif çözümler üreten bir güvenlik çözümü haline geldi.

Gizliliği ihlal etmeden etkili izleme

Hastaların izlenmesi söz konusu olduğunda, hastanın refahı kadar gizlilik endişeleri de önemlidir. Termal görüntüleme ile sağlık tesislerinde hasta mahremiyetini ihlal etmeyen güvenlik çözümleri uygulanabilir.

Hastane personeli, termal güvenlik ile hasta mahremiyeti sorunlarına neden olabilecek ayrıntıları görmeden hastaları izleyebilir. Termal görüntüleme ile analitiği birleştirerek, olumsuz hasta davranışları veya düşme gibi kazalar durumunda personel otomatik olarak bilgilendirilecek şekilde programlanabilir. Bu etkili izleme teknikleriyle, hasta güvenliği sağlanırken hasta mahremiyetine saygı gösterilebilir ve hastane personelinin işlerini daha verimli bir şekilde yapabilmeleri sağlanabilir.

Enerji verimliliği

Termal kameralar güvenlik uygulamaları dışında binaların ısıtma sorunlarını tespit ederek güvenli bir ısıtma sağlamak ve enerji maliyetlerini azaltmak için de kullanılabilir. Hastanelerde ısıtma sistemleri verimli bir şekilde kullanmak, hasta konforunu artırmanın yanı sıra hayati tehlikeye neden olabilecek tıbbi sorunların önlenmesine yardımcı olabilir. Termal görüntüleme, personelin problemleri daha iyi tespit etmesine yardımcı olmak ve çözüm üretilmesini sağlamak için sadece belirli bir alandan ziyade tüm bölgeler için sıcaklık tahminleri sağlayabilir.

Programlanabilir analitik ile Yüksek güvenlik

Termal güvenlik kameralarda yanlış alarm olasılığı daha düşüktür, bu da onları hastane gibi yoğun ortamlar için ideal kılar. Teknolojinin güvenilirliği daha yüksek bir bakım düzeyine ihtiyaç duyan hastalar için sürekli izleme sağlayabilir. Termal güvenlik çözümleri yerleşik analitik ile programlanmış bir hareketi veya sorunu tespit ettiğinde personeli uyarır. Rahatsız edici davranışlar, kırık cam ya da çığlık gibi sesleri olduğunda uyarı verilmesini sağlayan özel ses ayarları bile programlanabilir. Birçok termal görüntüleme çözümü, yerleşik yazılımın yanı sıra üçüncü taraf yazılımların da kullanılmasına izin verir. Böylece sağlık sektöründe uzmanlaşmış, özel analizler kullanılabilir.

Personel duyarlılığını artırma

Termal kameralar, belirli bölgeleri sürekli izleyebilmek için gerek duyulan güvenlik görevlisi sayısını azaltabilir. Analizler sayesinde, düşme gibi belirli eylemler olduğunda personele anında haber verilebilir. Bu çözümler personelin hastaları uzaktan izlemesini ve hızlı bir şekilde yanıt verebilmesini sağlar. Termal görüntüleme çözümleriyle sağlık hizmetleri personeli, işlerini daha iyi yapabilir ve hastaların dinlenmesine olanak tanır.

Çeşitli kurumlar için faydalı

Termal güvenlik kameraları, sağlık ortamlarındaki çeşitli uygulamalar için farklı montaj ekipmanlarıyla birlikte gelir ve hatta gömme alanlara monte edilebilir. Psikiyatri birimlerinde saldırhanlık belirtileri izlenerek, aynı zamanda gizliliklerinin korunması sağlanabilir. Sağlık personeli neredeyse tüm etkinlikleri tespit etmek ve uyarı bildirimlerini özelleştirmek için kamera analizlerini programlayabilir.

Termal kameraların çalışması için ışık gerekmez ve kameralar tam karanlık alanlarda bile çalışabilir. Hastaneler, akıl sağlığı klinikleri, destekleyici yaşam tesisleri ve huzurevleri için termal görüntüleme, personelin bir olaya hemen müdahale etmesini sağlamak için geleneksel güvenlik kameralarının ayrıntıları olmadan olayları tespit edebilir.

Termal görüntüleme gizliliğe saygı gösterirken hastanelerin güvenliğini sağlama yeteneğiyle, sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde yapılmasına yardımcı olan çözümler sunabilir.

 


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın