Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Yeni Nesil PoE ve Veri İletim Çözümleri - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
DOLAR 5.6502
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Yeni Nesil PoE ve Veri İletim Çözümleri

IP tabanlı güç ve veri aktarım cihazlarındaki en yeni teknolojileri şimdi öğrenin!

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Yeni Nesil PoE ve Veri İletim Çözümleri
IP kameralar, megapiksel çözünürlük, artan zeka ve kontrol edilebilirlik gibi analog ekipmanlara kıyasla birçok avantaj sunar. Bununla birlikte, mevcut sitelerin yükseltilmesi için en önemli engel yeni kablolamanın gerekliliğidir. Ağ aygıtları için yeni bir Cat 5e altyapısı maliyeti yüksek olabildiği gibi ethernetin kablo uzunluğu sınırlamaları da kısıtlayıcı olabilir.

Yeni veya mevcut bir altyapı kullanarak son teknoloji ürünü bir erişim kontrolü veya güvenlik  sistemi tasarlarken, ağdaki her cihazın güç gereksinimlerini dikkate almak son derece önemlidir. Uygun güç ve veri aktarım ürünlerinin kullanılması, güvenilir bir işletim ve kusursuz entegrasyon için gereklidir. Bu ayrıca tüm bağlı cihazları desteklemek ve daha fazla güvenlik sağlamak için mümkün olan en iyi temeli sağlar.

Coax (EoC) Çözümleri Üzerinden Ethernet

Coax (EoC) medya dönüştürücüler üzerinden ethernet, analogun IP'ye yükseltilmesini hedefleyen en yeni çözümlerden biridir. Bu medya dönüştürücüler, PoE, PoE + ve Hi-PoE cihazlarını destekleyen, tek bir koaksiyel kablo üzerinden hem güç hem de veri sağlarken, standart ethernetin 5 katı olan 500 metre mesafelere ulaşıyor.

EoC ortam dönüştürücüleri, iç ve dış mekan modellerinden entegre anahtarlı çok kanallı alıcılara kadar birçok farklı konfigürasyonda mevcuttur. Yeni EoC çözümleri, fiber (SFP) portlarını ve birleşik bir altyapı platformundaki koaksiyel, ethernet ve fiber bağlantılarını daha fazla güçlendirmeyi mümkün kılar.

Fiber bağlantılar

Ethernet-fiber medya dönüştürücülerinin sürekli gelişimi, günümüzün gelişmiş IP sistemleri için yeni bir esneklik düzeyi sunuyor. Örneğin, yeni enjektörler, anahtarlar ve medya dönüştürücüleri, cihazları daha uzak mesafelere yerleştirmek için fiber optik kabloyu barındıran SFP bağlantı noktalarına sahiptir. Bu, fiziksel IP güvenlik cihazlarının koaksiyel ve IP kablolamanın çok ötesine geçmesine ve bu çözümlerin yerel güç kaynaklarının bulunmadığı veya kolayca devreye alınamayacağı alanlara yerleştirilmesine izin verir.

Aslında, IP kameralar ve diğer fiziksel güvenlik cihazları, tek-modlu fiber optik kablo kullanarak 5000 metrenin ötesindeki mesafelere güç ve veri iletebilir. Bu, çevre güvenliğini büyük ölçüde genişletir ve durumsal farkındalığı arttırır.

Gelişmiş ethernet-fiber medya dönüştürücüleri, güçlendirilmiş Ethernet PoE + anahtarları ve entegre güçle birlikte veya gücü olmayan rack mount medya dönüştürücüleri içeren çok çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur. Bu üniteler hem tek hem de çok modlu fiber ve aynı anda hem güç hem de veri iletmek için kompozit kablo ile konuşlandırılabilir.

Uzaktan Yönetimin faydaları

PoE EoC medya dönüştürücüleri ve PoE ethernet-fiber enjektörleri, anahtarlar ve medya dönüştürücüleri, sistemlerin nasıl tasarlandığı ve konuşlandırıldığı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu gibi güç ve veri iletim ürünlerine, ağ iletişiminin eklenmesiyle, sistem tasarımcıları, uzaktan izleme, teşhis ve kontrol sağlayan daha yüksek entegrasyon seviyeleri sunarken toplam sahip olma maliyetini de azaltabilir.

Ağa bağlı ürünler tarafından sağlanan verileri kullanarak, entegratörler teknisyenleri göndermeden önce sistem sorunlarını hızla belirleyebilir, masrafları azaltabilir ve böylece verimliliği artırır. Erken müdahale, önleyici bakım ve servis çağrıları daha yüksek bir doğruluk derecesiyle ele alınabilir. Ağ iletişimi ile güç ve veri iletim ürünleri, profesyonel güvenlik endüstrisi için geniş kapsamlı bir ağ çözümü sunar.

Bir güvenlik aygıtından kaynaklanan bir sistem sorunu düşünün. Sorun giderme sırasında, güç kaynağı genellikle kontrol edilecek ilk noktadır, ancak genellikle sorun o değildir. Gömülü ağ bağlantılı güç çözümleri, bağlı tüm aygıtları izleyerek sorunun nedenini kolayca belirlemenize yardımcı olabilir. Ağ iletişimi ile gelişmiş güç çözümleri tarafından sağlanan bilgiler, sistem kesintilerini azaltır, servis çağrılarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve daha hızlı yanıt süreleri sağlar.

Genel güvenilirliği artırmanın yanı sıra, bu özellikler, son kullanıcıların sahip olma maliyetini daha verimli hizmet yönetimi yoluyla önemli ölçüde azaltabilir. Aygıtları uzaktan yeniden başlatma ve pil bakımını planlama gibi basit görevler, yeni akıllı güç iletimi çözümleriyle kolayca kullanılabilir.

Gömülü ağ yönetimi özelliklerine sahip yeni nesil güç ve veri aktarımı çözümleri, hem entegratörlere hem de son kullanıcılara fayda sağlar. Entegratörler için güç teşhisini, ağ üzerinden gerçek zamanlı olarak, neredeyse her yerden uzaktan izleme yeteneği sunar.

Uyarılar, teknisyenleri sevk etmeden önce sistem sorunlarını hızlı bir şekilde tespit etmeyi ve azaltmayı mümkün kılar. Bu da zaman tasarrufu sağlar, verimliliği artırır ve masrafları azaltır. Bir diğer önemli fayda, önleyici bakım ve servis çağrılarının daha doğru bir şekilde ele alınabilmesidir. Kısacası, ağ iletişim yeteneklerine sahip yeni güç ve iletim çözümleri, sistem entegrasyonuna daha bütünsel bir yaklaşım sağlar.
Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın