Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Video İçerik Analizleri - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Video İçerik Analizleri

Video verileri doğru kullanıldığında, hem güvenlik hem de işletmelerin verimliliklerini artıracak çok faydalı bilgiler sunabilir.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Video İçerik Analizleri
Günümüzde video, çok miktarda paha biçilemez veriler içerir. Bu veriler örneğin belirli bir mağazayı ziyaret eden kişilerin yaşlarından veya demografik özelliklerinden, sergiledikleri sıra dışı davranışlara kadar değişebilir. Video verileri doğru kullanıldığında, hem güvenlik hem de işletmelerin verimliliklerini artıracak güvenlikle dışı uygulamalarda çok faydalı bilgiler sunabilir.

Geçmişte güvenlik kamerası sistemleri sadece videoları kaydetmek ve bir şey olduğunda görüntülere erişmekle sınırlı uygulamaları içeriyordu. Yapay zeka ve video analizleri sayesinde depolanan görüntülerde pazarlama için kullanabileceğimiz veya asla bilmediğiniz şeyleri keşfedebileceğimiz pek çok bilgi var. Bu yüzden yeni teknoloji, zaten sahip olduğunuz verileri etkili bir şekilde kullanmak için kapıları sonuna kadar açıyor.

Video içerik analizi, verilerden güvenlik açısından avantajlarından yararlanmak isteyen son kullanıcılar için önemli bir araçtır. Güvenlik açısından bakıldığında analitikler, kullanıcıların reaktif olmaktan çok daha proaktif olmalarını sağlar.

Güvenlik teknolojilerinin merkezinde, şüphesiz herhangi bir olay olmadan önce insanların uyarılması yer alır. Ancak bu, işin en zor kısmını oluşturur. Davranış kalıplarını veya analizleri, bir şeyin olmasını mümkün olabildiğince önlemek için önemli bir alternatif sunabilir.

Güvenlikten öte, kullanıcılar iş zekası amaçları için de video analizlerini değerlendirebilir. Şirketlerin yalnızca güvenlik bölümü değil, pazarlama bölümü de bu teknolojiden yaralanabilir. Demografik veriler ve davranışlar, satın alma kararları ile eşleştirildiğinde, şirketler için önemli pazarlama stratejilerinin geliştirilmesine yardımcı olabilir.
 


Bu Makalenin Yorumları ( 1 )
dünyada her şey analize doğru gidiyor. şu anda bu analizleri biz yapıyoruz ölçmek tartmak için, yarın öbürgün bu analizleri bizim üzerimizde insanoğlu üzerinde yapar ise yapay zeka o zaman ne olacak bakalım...
Yorum Yazın