Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Rusya, Dünya Kupası'nda Bu Teknoloji Kullandı - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL 14 °C
DOLAR 5.8112
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Rusya, Dünya Kupası'nda Bu Teknoloji Kullandı

Dünyanın en önemli organizasyonunda gelişmiş video analiz teknolojisi kullanıldı.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Rusya, Dünya Kupası'nda Bu Teknoloji Kullandı
Bu yazın başlarında Rusya Dünya Kupası'na bir göz attıysanız, bu kadar büyük insan topluluğu için güvenliğin nasıl sağlandığını merak etmiş olabilirsiniz. Video analizlerinin güvenlik tehditleri için hedefe yönelik nasıl yanıt geliştirdiğini ve güvenliğin yanı sıra operasyonel işlemleri nasıl optimize ettiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Çok kameralı arama özelliği

Artık bir güvenlik kamerası kullanarak hızlı bir şekilde bir kişiyi veya nesneyi saptamaktan daha da iyisi var: Aynı anda birden fazla video kaynağını arayabilmek! Çok kameralı arama özelliği, farklı görüş açısı ve hareket filtreleriyle bir güvenlik ekibinin aradıkları kişiyi veya aracıyı saniyeler içinde bulmasını sağlar.

Yüz tanıma ve görünüş benzerliği özelliği

Bu teknoloji, güvenlik ekiplerinin bireyleri, araçları veya ilgilenilen eşyaları anında bulmasını sağlar. Yüz tanıma yazılımı, bir kişi kamerada görüntülendiğinde güvenliği anında bildirir veya belirli bir kişiyi aramak için kullanılabilir. Görünüş benzerliği, tehditleri hızla algılamak için benzer görünümlü nesnelerin aranmasına da olanak tanır.

Trend Analizi

Trend analizi, nihai video gözetim ölçümleri aracıdır. Trendleri ve kontrol akışını belirlemek için trafiği , yayayı ve ziyaretçi modellerini karşılaştırabilirsiniz. Organizasyonunuz için en önemli bilgileri toplamak için verileri günler, aylar ve hatta yıllar boyunca analiz edebilirsiniz.

Özel boyut atama

Gelişmiş KPI analizini sağlayan her kamera için belirli boyutları tanımlayabilirsiniz. Örneğin, 3 ila 4 taraflı bir alan oluşturabilir ve alana giren nesnelerin sayısını ölçebilirsiniz. Ayrıca kamerayı, belirtilen alanın dışında kalan nesneleri dışlama ve parça nesnelere göre de ayarlayabilirsiniz. Belirli bir yol veya dönüş alanı için analiz kuralları oluşturabilirsiniz. Süre metrikleri, nesnelerin belirlenen alanda ne kadar kaldığını görmenize izin verir, bu da katılımın ölçülmesine yardımcı olabilir.

Güvenliğin geleceği video analizlerinde

Gelişmiş bir video analiz sistemi artık, sadece devlet kurumları veya büyük şirketlerin kullandığı sınırlı bir teknoloji olmaktan çıktı. Hızla ilerleyen teknoloji sayesinde günümüzde herhangi bir işletme veya kuruluş, iş verimliliğini ve güvenliğini artırmak için analizlerden faydalanabilir.
Bu Makalenin Yorumları ( 1 )
bakalım daha neler okuyacağız
Yorum Yazın