Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Blighter B400 serisi Doppler Radarını - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Blighter B400 Serisi Doppler Radarını Piyasaya Sürdü

Yeni Blighter B400 serisi radarlar, hareketli araçları ve kişileri geniş bir alanda tarayabiliyor ve 32 km'ye kadar yüksek performansla çalışıyor.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Blighter B400 Serisi Doppler Radarını Piyasaya Sürdü
İngiltere merkezli Blighter Surveillance Systems havaalanlarında ve diğer kritik altyapı sitelerinde kullanılmak üzere tasarlanan Blighter B400 serisi Doppler yer gözetimi radarının yeni sürümünü duyurdu. Seride BlighterView HMI yazılımı ve slew-to-cue PTZ termal görüntü kameraları yer alıyor.

Blighter B400 serisi radarlar, hareketli araçları ve kişileri geniş bir alanda tarayabiliyor ve 32 km'ye kadar yüksek performansla çalışıyor.  Algılanan hedefler, standart Ethernet TCP / IP ağ bağlantısı üzerinden rapor ediliyor ve kameralar ya da termal görüntüleyicilerin otomatik olarak harekete geçirilmesiyle hedef tanıma ve tanımlama yapılıyor.Serinin başlıca özellikleri arasında şunlar yer alıyor:
• Sabit, mobil ve portatif uygulamalara uygun uzun menzilli yer gözetimi radarı.
• Hareketli araçları ve kişileri tespit edebilme
• 90 ° - 360 ° arası modüler tarama
• Yüksek güvenilirlik için PESA destekli tam elektronik tarama (E-Scan)
• Düşük sahte alarm oranı
• Hızlı tarama yaparken, mode değiştirmeksizin eşzamanlı Doppler ve FMCW işlemleri yapma 
• Optimum kapsama alanı için anten seçimi

Elektronik tarama (E-Scan)
Blighter’in yeni nesil yer radarı olarak duyurduğu B400, mekanik radarlara kıyasla  aşınmaya, bakıma veya değiştirmeye yönelik hareketli parçalara sahip değil. B400'ün sistemi radarlar, antenler, sinyal işleme, GPS ve pusulayı da içeren entegre bir birim olarak çalışıyor. Açısal kapsama alanı, 90 ° 'lik modüler birimler halinde sağlanıyor. Tüm hava şartlarında ve ışık koşullarında, 7/24 çalışabilen sistem, yağmur gibi çevresel etkenlerin neden olduğu yanlış algılamaları önleyen yerleşik bir yağış filtresi içeriyor.

Düşük güçlü, FMCW Doppler Teknolojisi
FMCW ve Doppler teknolojisini kullanan B400 serisi en yavaş hareketleri bile tespit edebiliyor. Düşük güç iletimi, insan müdahalesi gerektiren işlemler için çalışma güvenliğini sağlıyor. Düşük güç tüketimi ise pil, araç ya da şebekeden çalışma yapılmasına izin veriyor.

Geniş Sinyal Yüksekliği
Radarlar uzun menzilli saptama performansını en üst düzeye çıkarmak için tipik olarak bir kuleye veya bir tepenin üzerinde monte ediliyor. Bu şekilde monte edildiğinde, geleneksel radarların dar dikey sinyal sistemleri, radarı akınında "ölü yer" sorununun ortaya çıkmasına neden oluyor.

Blighter radarları geniş ve yüksek sinyalleri sayesinde, yakın mesafedeki hedeflerin algılamasına olanak tanırken, dağlık bölgelerde, radarı fiziksel olarak eğmek zorunda kalmadan tepelerinin ve vadilerinin aynı anda taranmasını sağlıyor. Düz ler ve sakin sular üzerindeki uçaklar, helikopterler, UAV'ler, ve planörler de dahil olmak üzere düşük hızlı, insanlı ve insansız uçakları tespit edebiliyor. 


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın