Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Hareket Sensörü Kurulumu, En İyi Yerleşim İpuçları - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL 30 °C
DOLAR 5.8898
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
  Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Hareket Sensörü Kurulumu, En İyi Yerleşim İpuçları

PIR sensör nasıl kurulur? hareket sensörü kurulumu ve dikkat edilmesi gerekenler için okumaya devam edin!

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Hareket Sensörü Kurulumu, En İyi Yerleşim İpuçları
Hareket sensörleri sadece ev güvenliği değil, endüstriyel alanlarda, ürünlerin sayısını takip etmek ve bir kişi çok yaklaştığında tehlikeli ekipmanları kapatmak için montaj hatlarında da kullanılırlar.

Hareket sensörlerinin kullanıldığı başlıca yerler:
 • Otomatik kapıları açmak ve kapatmak için
 • Otomatik muslukları açmak ve kapatmak için
 • Bir kişi odaya girdiğinde ışıkları açmak için
 • ATM ekranlarını kontrol etmek için
 • Otomatik bilet kapılarında
 • Bazı parkmetreler için
Hareket sensörleri bir güvenlik sistemi için en önemli bileşenlerinden biridir. Sensörler olmadan, davetsiz misafirleri tespit etmenin daha kolay bir yolu olmazdı.

Profesyonel sensör kurulumu gerektiren bir sistem seçerseniz, teknisyenler sensörlerinizin nasıl kurulacağını bilir. Ancak, bir DIY ev güvenlik sistemi ile ilgileniyorsanız sensörlerinizi kurmaktan siz sorumlusunuz. Hareket sensörleri kurmadan önce, yerleştirme önerilerini içeren kurulum talimatlarını okuduğunuzdan emin olun.

Hareket sensörlerinin hatasız olmadığını ve yanlış alarmların olabileceği bazı durumlar olduğunu unutmayın. Yanlış alarmlar genellikle elektrik arızaları, kullanıcı hatası, zayıf uygulama mühendisliği, güç dalgalanmaları, yıldırım ve hatalı ekipmanlardan kaynaklanır. Ayrıca hayvanlar, böcekler ve yapraklar tarafından da yanlış alarmlar tetiklenebilirler.

İşte, hareket sensörlerinizi mümkün olan en iyi noktalara yerleştirmeniz için bazı profesyonel ipuçları.


Sensörlerin etkinliğini artırmak ve yanlış alarmları önlemek için yapabileceğiniz en iyi şey sensörlerinizle birlikte gelen kullanıcı talimatlarını okumaktır. Ayrıca, aşağıdaki hareket sensörü kurulum ipuçlarını göz önünde bulundurun:
 • PIR sensör kurulumunda, güneş ışığından ve ısıtma radyatörlerinden 3-4 metre uzakta tutun. Hareket sensörü ısıda hızlı bir değişme algılarsa ya da hızlı bir şekilde geçen bir bulut güneş ışığını keserse tetiklenebilir.
 • Hareket sensörlerini insanların merdivenlerden ya da ana koridordan geçtiği yerlere yerleştirin. Bu şekilde, bir davetsiz misafir, nereye gittiklerinden bağımsız olarak sensörü harekete geçirecektir. Davetsiz misafirler, evlerde genellikle yatak odasına doğru gider, bu nedenle sensörü o odaya yakın ya da değerli eşyalarınız olan diğer odalara yerleştirin.
 • Evinize doğru yürüyün ve davetsiz misafirlerin girme olasılığının yüksek olduğu yerleri ve hangi yolu seçeceklerini değerlendirin. Çoğu hareket sensörünün 15-25 metre arasında algılayabildiğini unutmayın. 
 • Hareket sensörleri, saldırgan, sensöre paralel değil, ona doğru hareket ettiğinde en iyi şekilde çalışır. Örneğin, bir geçiş yolunda, doğrudan doğruya değil, duvarlara paralel yürümeye eğilimlisiniz. Bir odaya açılan bir koridor gibi yanında yürünecek duvarları bulun.

 


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın