Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Güvenlik Sisteminize Sanal Çevre Çiti Eklemek İçin 3 Neden - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL 13 °C
DOLAR 5.3631
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Güvenlik Sisteminize Sanal Çevre Çiti Eklemek İçin 3 Neden

Sanal çevre çitlerinin işletmenize sağlayacağı faydalar için okumaya devam edin!

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Güvenlik Sisteminize Sanal Çevre Çiti Eklemek İçin 3 Neden

Sanal çevre çitleri modern güvenlik teknolojileri alanındaki en büyük gelişmelerden biridir. Sanal çit özelliği bir alarmı tetikleyen ve sizi hemen bilgilendiren sanal hatları ayarlamanıza olanak tanır. Herhangi bir güvenlik sistemine sanal bir çevre çiti özelliğini eklemek için işte 3 önemli neden!

1. Sınırlı erişim alanlarını koruyun

Mülkünüzün belirli kısımlarını bir çit veya kapı ile koruyabilirsiniz. Bu pek çok suçlu için caydırıcı olabilir. Ancak fiziki bir bariyer genellikle üst düzey suçluların üstesinden gelebileceği basit bir engeldir. Güvenlik sistemi sanal çit ya da sınır özelliği,  biri çevreyi ihlal ettiğinde hemen bilgilendirilmenizi sağlar. İnsanların mülkünüze girmeleri halinde yaralanma riski varsa ya da hizmetlerinizi müşterilerinizi etkileyebilecek suç faaliyetlerinden korumaya çalışıyorsanız, bu özellik ihtiyacınız olan korumayı elde etmenin verimli bir yoludur.

2. Anlık bildirimler alın

Birisi kısıtlı bir alana erişim kazandığında, ne olup bittiğini görmek için güvenlik kamerası kayıtlarını daha sonra gözden geçirmek yeterli değildir. Sanal çit analitiğinden gelen anlık bildirimler, bir olay olurken proaktif davranmanızı sağlar. Mobil cihazınıza gönderilecek bir bildirim sayesinde, yanıt gerektiren bir durum olup olmadığını belirlemek için hattı geçen bir kişinin videosunu derhal gözden geçirebilir, izinsiz girişin devam etmesi durumunda, olayı ilgili makamlara bildirebilirsiniz.

3. İç güvenliği destekleyin

Şirket içi güvenlik departmanı olan daha büyük şirketler için, sanal bir çit sistemi ek güvenlik desteği sağlar. Ekibiniz güvenlik monitörü de dahil olan her şeyi göremez. Görünmez çit ihlal edildiğinde, bir uyarı güvenlik personelinin dikkatini hemen ihlallere çeker. Böylece hem çalışanlarınızı hem de müşterilerinizi koruyan uygun bir güvenlik yanıtı verebilirsiniz.

3. Güvenlik sistemini tamamlayın

Sanal çevre çitleri, bir güvenlik kamerası sistemi için en gerekli yükseltmelerden biridir. Terörizmin yükselişinden halkın zarar görmesine neden olan şiddetli eylemlerindeki artışa kadar, hayati öneme sahip tehditlerden korumak için en son teknolojiyi kullanmak her zamankinden daha önemlidir. Bir olay meydana geldikten sonra cevap vermek yeterli olmadığından, eylemi önleyebilecek herhangi bir şey artık isteğe bağlı değil, ancak gerekli bir güvenlik unsurudur.
Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın