Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Patlamaya Dayanıklı Güvenlik Kameraları - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Ex-Proof Patlamaya Dayanıklı Güvenlik Kameraları

Tehlikeli operasyonlarda kullanılan patlama korumalı güvenlik kamerası özellikleri nelerdir?

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Ex-Proof Patlamaya Dayanıklı Güvenlik Kameraları
Tehlikeli operasyonlar söz konusu olduğunda, özel güvenlik sistemleri fiziki şirket varlıklarını ve hatta personelin hayatını bile kurtarabilir. Bu ise çalışan uygulamalarına her zaman göz kulak olmak için doğru ekipmana sahip olmak gerektiği anlamına gelir.

Patlamaya dayanıklı ex-proof güvenlik kamerası sistemleri, işletmeniz için sağlayacağı değer ve uygulamalarla hayati bir fark yaratabilir. Tehlikeli maddelerle uğraşırken, neler olup bittiğini gözlemlemek, her gün karşı karşıya olduğunuz bazı riskleri ele almanıza sağlayarak bir felaketi önleyebilir.

İşletmenizde patlama korumalı kameralar seçmek için 4 neden

• Kaza Önleme - Bir felaketle baş etmenin en iyi yolu, olayın gerçekleşmemesini sağlamaktır. Güvenlik kameraları, uygulamaları gerçek zamanlı olarak gözlemlenebildiğinden daha fazla güvenlik sağlar. Video analizleri, kameralar tarafından belirli tehlikeli eylemler gözlemlendiğinde canlı yayının görüntülenmesini sağlayabilir.

• Güvenlik - Terörizm ve diğer şiddet içeren suçlarla dolu bir dünyada, tehlikeli materyallerle uğraşan şirketlerin sabotajlara karşı yüksek güvenlik önlemleri almaları gerekmektedir. İzlenen video, diğer güvenlik önlemlerinin tatsız bireyi hassas alanlardan uzak tutamaması durumunda, eylemdeki bir kötü adamı yakalamaya ve bir felaketi önlemeye yardımcı olabilir.

• Uzaktan Erişilebilirlik - Video yayını hem canlı hem de kayıtlı olarak herhangi bir yerden görüntülenebilir. Bu, kameraları sürekli izleyen bir güvenlik görevlisi bulundurmak zorunda olmadığınız anlamına gelir. Acil bir durumda, HD kameralar nelerin olup bittiğine dair net bir görüş açısı sunar.

• Video Oynatma - En kötü senaryoda, patlamaya dayanıklı kamera, felaketten sonra bile çalışır halde olacaktır. Kameranın çalışır olması, neyin ters gittiğine dair bir açıklama sağlayabilir ve olayın tekrar olmasını önlemek için gelecekteki güvenlik önlemleri için bir temel sunabilir.

Patlama korumalı kameralar nerede kullanılır?

Oldukça tehlikeli maddeleri içeren herhangi bir senaryoda patlamaya dayanıklı güvenlik kamerası modellerinden yararlanabilir. Örneğin, şirketiniz LNG'nin (sıvılaştırılmış doğal gaz) taşınmasıyla ilgileniyorsa, kamerada güvensiz bir uygulamanın yakalanması ve hemen rapor edilmesi, can kaybıyla sonuçlanabilecek olası bir felaketi önleyebilir.

Teknolojinin için diğer uygulanabilir uygulamalar şunları içerir:
• Petrol veya gaz platformları, sondaj kuleleri veya tankerleri
• Rafineriler
• Boru hatları
• Askeri tesisler
• Kimyasal veya farmasötik bitkiler
• Tehlikeli endüstriyel üretim ortamları

Tehlikeli operasyon türünden bağımsız olarak, patlamaya karşı korumalı kameralar en değerli ve yeri doldurulamaz varlıklarınız olan çalışanlarınızın yaşamları dahil, değerli varlıklarınız için üstün bir koruma sunabilir.
 


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın