Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
H.264 DVR Reset Nasıl Yapılır? 6 Farklı Yöntem - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

H.264 DVR Reset Nasıl Yapılır? 5 Farklı Yöntem

Adım adım markasız DVR resetleme!

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
H.264  DVR Reset Nasıl Yapılır? 5 Farklı Yöntem
H.264 DVR şifresini kaybettiniz ve nasıl resetleyeceğinizi bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz! Bazı oem DVR modelleri şifrelerin nasıl sıfırlayacağına dair talimatlar ile gelmezler, fakat endişelenmeyin. Bu yazıda H.264 DVR reset işleminin nasıl yapılacağını öğreneceksiniz. Okumaya devam edin!DVR reset için başlıca yöntemler:

DVR reset için ilk öneri, özellikle Samsung, Bosch, Panasonic, Dahua, Samsung DVR vb. iyi bilinen bir markadan DVR'ınız varsa, cihazın kullanım kılavuzunu okumak veya üreticiye başvurmaktır. Bununla birlikte, bazen bilinmeyen markalı, oem bir DVR kullanabilirsiniz ve elinizde mevcut herhangi bir kılavuz ya da teknik destek numarası olmayabilir.

DVR reset işlemi için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

1. DVR fabrika varsayılan şifresini kullanın.
2. Bir DVR şifre üreticisi kullanın
3. Ürün yazılımını güncelleyin ve DVR'ı sıfırlayın
4. DVR'ı sıfırlayın.
6. Telnet kullanarak parola dosyasını silin.

1. DVR fabrika varsayılan şifresi kullanımı

DVR reset için ilk adım, fabrika varsayılan şifresini girmektir, çünkü birçok durumda orijinal DVR şifresi hiç değiştirilmemiştir. DVR üreticisinin kullanım kılavuzuna veya farklı üreticiler için aşağıdaki DVR varsayılan şifre ile tabloya bakın. 

Üretici Kullanıcı Adı Şifre IP Adresi
3xLogic admin 12345 192.0.0.64
American Dynmics admin admin 192.168.1.168
Avigilon admin admin -
Basler admin admin 192.168.100.x
Brickcom admin admin 192.168.1.1
CBC Ganz admin admin 192.168.100.x
CNB root admin 192.168.123.100
Digital Watchdog admin admin 192.168.1.123
DRS admin 1234 192.168.0.200
DVTel Admin 1234 192.168.0.250
DynaColor Admin 1234 192.168.0.250
FLIR admin fliradmin 192.168.250.116
Foscam admin Boş bırakın -
Grandstream admin admin 192.168.1.168
GVI Admin 1234 192.168.0.250
Honeywell administrator 1234 -
IOImage admin admin 192.168.123.10
IPX-DDK root Admin / admin 192.168.1.168
IQInvision root system -
Merit Lilin Camera admin pass -
Merit Lilin Rec. admin 1111 -
Northern admin 12345 192.168.1.64
Panasonic admin 12345 192.168.0.253
Panasonic admin1 password 192.168.0.253
Pelco admin admin -
PiXORD admin admin 192.168.0.200
PiXORD root pass 192.168.0.200
QVIS Admin 1234 192.168.0.250
Sanyo admin admin 192.168.0.2
Sentry360 Admin 1234 192.168.0.250
Sony admin admin 192.168.0.100

2.  DVR şifre üreticisi kullanımı

Bazı DVR'lerin yönetici erişimine izin vermesi için şifre oluşturabilecek yazılımlar vardır. Yazılımı kullanmak için sadece DVR'ınızda görünen mevcut tarihi girmeniz ve yeni şifreyi almak için Tamam'ı tıklamanız yeterlidir. Bazı güvenlik firmaları, markasız oem DVR'leri satın alıp kendi markasını ile satışa sunabilir. Böyle bir durumda cihazı açtığınızda, aşağıdaki DVR'nin menüsünün, aynı çipi kullanan diğer oem DVR'lerin kullandığı modellere benzediğini görebilirsiniz. DVR'ı bilgisayara bağlamanız gerekmez, sadece yazılımı bilgisayarınızda çalıştırın, tarih ve saati görmek için DVR ekranına bakın ve şifre üreticisi yazılımında kullanın.

DVR şifre üreticilerinin  piyasadaki tüm modeller için uygun olmayan özel çip modelleriyle çalışacağını unutmayın.HiSilicon DVR şifre üreticisi

DVR'niz Hisilicon tarafından üretilen dahili çipe sahipse, modele ve üretildiği yıla bağlı olarak DVR şifre üreticisinin ile çalışabilir. DVR'nizin içinde belirli fonksiyonlardan sorumlu fişler vardır. Bu çipleri kullanan bazı DVR modellerini gösteren bir tabloya bakın. DVR'nizde bu yongalardan biri varsa, DVR şifre üreticilerini indirmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.
/files/Password-generator.zip


HiSilicon DVR şifre üreticisi nasıl kullanılır?

Yazılıma, aşadağıdaki gibi  DVR'nizde gördüğünüz tarihi yazın. Tarihi girip, OK sekmesine bastıktan sonra, o gün için geçerli şifrenizi alabilirsiniz.ÖNEMLİ: Bu şifre üreticisi yazılımı, yalnızca Hisilicon tarafından üretilen dahili bir çip kullanan DVR modelleriyle çalışır.

Dahua DVR şifre üreticisi

Dahua marka ya da Dahua tarafından üretilmil bir DVR'a sahipseniz, Dahua şifre üreticisi işe yarayabilir. Linke tıklayarak test edebilirsiniz.  
https://files/Dahua-Password.zip


Yazılımı indirip kurduktan sonra, aşadağıdaki gibi DVR'nizde gördüğünüz tarihi yazın. Creat PW sekmesine basıp, şifrenizi oluşturabilirsiniz.Yıllar geçtikçe, DVR'ların kullandığı yongaların değişebileceğini ve her durumda bu yöntemin işe yarayamayabileceğini unutmayın.

Excel DVR şifre üreticisi

Ayrıca, DVR'lar için parola oluşturabilen ve aynı şekilde çalışan bir Excel tablosu da var. Sadece geçerli tarihi yazıp, sarı hücreye bakarak, şifre elde edebilirsiniz. Yeşil hücrelerdeki tarihi doldurun ve şifreyi almak için enter tuşuna basın. Hemen belirtelim, tablo yalnızca 2000 yılından sonraki tarihler için çalışıyor.
/pics/files/password-reset-%281%29.xls

3. Firmware yükseltme ile DVR reset işlemi

DVR'ler Linux olarak adlandırılan, dahili bir işletim sistemine sahip, şifre ile korunabilen ekipmanlardır.
Üreticiler, daha iyi güvenlik ve yeni özellikler için cihazın güncellenebilmesi için ürün yazılımı sağlar. Çoğu durumda bu güncellemeler mevcut şifreyi silmez veya DVR'ı sıfırlamaz, ancak nadir durumlarda da olsa ürün yazılımı güncellemesi fabrika varsayılanına sıfırlanabilir.

Üreticinin bu seçeneği varsa, bir web sitesinden bir dosya indirebilir ve dosyayı USB’ye kaydederek, DVR'a bağlayabilirsiniz. DVR yeniden başlatıldıktan sonra, USB içeriğini okuyacak, ürün yazılımını güncelleyecek ve sıfırlayacaktır. Bu şekilde çalışan DVR modelleri ile çok sık karşılaşmayabilirsiniz. Ancak alternatif olarak bu yöntemden de bahsetmekte fayda var.

4. Pili çıkararak DVR reset işlemi

Bazı DVR modelleri , pili birkaç dakika için kaldırarak saati fabrika ayarlarına sıfırlamanıza izin verir . Bu prosedür bazı eski Dahua DVR modelleri için çalışır. Pil kaldırma süresi modelden modele değişebilir. Bazı teknisyenlere göre kartın tam olarak deşarj olması ve DVR saatini sıfırlaması için 6 dakika kadar beklemek gereklidir.

Aşağıdaki resimde gösterilen DVR'dan pili çıkarın:Pil çıkarılınca DVR örneğin 1/1/2000 gibi fabrika varsayılan tarihine geri döner. Bu tarihe dayalı yeni bir şifre oluşturmak için DVR şifre üreteci kullanabilirsiniz. Şifreyi kullanmaya başlamadan önce saatin eski tarihe döndüğünden emin olun. DVR'yi sıfırladıktan sonra, her model için ddeğişen orijinal şifreyi girin. Eski Dahua DVR'lar için şifre " 000000 " olabilir 

5. Telnet kullanarak DVR reset

Daha önce de belirttiğimiz gibi, DVR kayıt cihazları Linux işletim sistemine sahiptir ve bazı modellerde bu sisteme erişmenin ve hesabı temsil eden ve erişim şifresini içeren dosyayı silmenin bir yolu vardır. Bu yöntem, standart XC3511 şifresi ile Telnet bağlantısı kabul eden çiplere sahip DVR'lerle çalışır . Eğer DVR'ınız aşağıdaki gibi giriş ekranına sahipse, cihazda telnet üzerinden bağlantıyı kabul eden bu çipin kullanılıyor demektir.

Aşağıda, bu tip bir çipe sahip bir DVR'nin giriş ekranının başka bir örneği verilmiştir. Menünün sol tarafında "NetSurveillance" kelimesini görebilirsiniz.
Aşağıda, bu tip bir çipe sahip bir DVR'nin giriş ekranının başka bir örneğini görebilirsiniz.Şifreyi sıfırlamak için, bilgisayarınızı DVR ile aynı ağa bağlamanız ve prosedürü başlatmanız gerekir. DVR’a doğrudan bilgisayarınızla bağlanabilir veya bir yönlendirici kullanabilirsiniz. Bağlantıdan sonra, bir kullanıcı ve şifre istenir, aşağıda gösterilen ekran LocalHost giriş bilgisiyle görünür.

LocalHost : root
Şifre: xc3511
 


Aşağıdaki resimde, gösterildiği gibi bir ekranda işletim sisteminin sürümünü  ve bir karşılama mesajı göreceksiniz.Bu noktada Linux işletim sistemine erişebilirsiniz ve dizinleri (klasörleri) okumak, ve dosyaları silmek için komutlar girebilirsiniz.
Komutlar:
  • ls : Dizini listele
  • cd : Dizine gir
  • rm : Dosyayı kaldır
Tırnak işaretleri olmadan aşağıdaki komutların sıralamasını takip edin. Dizinin içeriğini okumak için " ls " komutunu girin. Mavi renkte birkaç dizin (klasör) olduğuna dikkat edin. Bir sonraki adımda mnt dizinine gireceğiz.


 

Mnt dizinine girmek için " cd mnt " yazın.
Dizinin içeriğini okumak için " ls " yazın.

Mnt dahil olmak üzere birçok dizin olduğunu unutmayın.Dosyayı kaldırmak için " rm Account1 " yazın
Sistem onay istemeden dosyayı kaldıracaktır.
Bu Makalenin Yorumları ( 25 )
Emek harcamışsınız. Emeğinize sağlık...Başarılarınızın devamını dileriz

Eurocam 7008 model ürünün yetkili satıcısına ait telefon numarası 0 (212) 221 01 41, buradan destek alabilirsiniz. Teşekkürler

Elimde eurocam 7008 model decoder nasıl resetleyebilirim.Saygılarımla

Teşekkür ederiz. emeğinize sağlık

Distribütör firmayı arayıp destek alabilirsiniz

v guard vg-16c2-lt kullanıcı adı admin şifre ne girsem açılmıyor

Everest marka kayit cihazı var model cd 2804 şifreyi unuttum açamıyorum yardımcı olan arkadaşlara şimdiden tesekur ederim

hit904es marka kayıt cihazının şifresini nasıl sıfırlayabilrim

Ürünün yetkili servisi ile görüşmenizi öneririm. yetkili servis size şifre konusunda destek verecektir. bazı ürünlerde günlük şifre uygulaması oluyor ve bu günlük şifre yetkili servislerden tedarik edilebiliyor

H.264 dijital video recorder cenover guvenlik bu hesap kitlenmis diyor yardimcı olursaniz memnun olurum

cihazınız hacklenmiş olabilir. satın aldığınız yer ile iletişime geçip destek talep edebilirsiniz. no name dvr cihazlarda bu vb sıkıntılar ile sık sık karşılaşıyoruz. iyi çalışmalar

Mrb.hvr5004-E ahd dvr m var menüsüne giremiyorum.önceden kullanıcı adı admin şifre 111111 giriyordum şimdi kullanıcı adı boş bişi girilmiyor.şifrede ne girersem giriyim şifre yanlış diyor.ne yapmalıyım teşekkürler.

Cenovo marka dvr cihazın ithalatçısı ile iletişime geçip doğrudan destek alabilirsiniz. iyi günler

CENEVO H.264 DIGITAL VIDEO RECORDER MARKA KAYIT CIHAZIMIZIN TARIH VE KULLANICI ADINI UNUTTUK BIR YERDEN BIRYERE MONTAJ YAPTIK UNUTTUGUMUZ ICIN ACAMIYORUZ CIHAZA NASIL RESSET ATABILIRIZ YARDIMCI OLURMUSUNUZ TSKLER

Merhaba, Global üreticilerin ürünleri konusunda gerek biz gerek yönlendirdiğimiz ilgili firmaların yetkili servisleri destek olabiliyorlar. Fakat piyasadan tedarik edilen ürünler ile ilgili destek için doğrudan tedarikçi firmanın yetkili servisi ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. iyi çalışmalar

Merhaba Mastek AN 6870 dvr kayıt cihazım kitlendi.Açmak için yardım ederseniz sevinirim.Teşekkürler.

Merhaba, Piyasada tanınmış güvenilir üreticilerin dışında üretim yapan ürün satışı yapan yüzlerce hatta binlerce marka var. Bu nedenle her biri birbirinden çok farklı olabiliyor. Bence ilk etapta ürünü satın aldığınız yer ile görüşüp destek almaya çalışın. Bazı firmalar ürünlerin üzerine kendi firma ya da markalarının etiketlerini basıyorlar ve bu nedenle müşteri ürünü ile ilgili internetten bilgiye erişemeyebilyor. satın aldığınız yer ile görüşmüyorsanız, ürünleriniz ile ilgili profesyonel des

Avicon markalı kayıt cihazım var şifresini resetlicem internette bu markanın adı bile gecmiyor

Ben şifresini unuttum model RT 9104HD kayıt cihazı H264

Aynen uyguladım ve şifrenin resetlenmesini sağladım. Çok teşekkürler..

Çok ihtiyaç duyulan bir konu olduğunu başıma gelince anladım. Uygulama yapıp bilgi vereceği. Teşekkürler..

Ben şifresini unuttum model ZB.D708B kayıt cihazı H264

emek var emeğe saygı

sayenizde insanlık için küçük bizim için büyük bir problemi çözmüş olduk

çok faydalı oldu elinize sağlık
Yorum Yazın