Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Panik butonu nedir? - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Panik butonu nedir?

Panik butonu türleri nelerdir?

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Panik butonu nedir?
Ticari hırsız alarmları ,hırsızlık ve vandalizmin önlenmesi açısından kritik öneme sahiptir. Ama gün boyunca, kapılarınız halka açıkken ne olacak? Ciddi bir tehdit, herhangi bir zamanda lobinizde yürüyebilir. Böyle bir durumda kapı veya pencere sensörleri işe yaramayacaktır. Bu gibi acil durumlar için bir güvenlik panik butonu almayı düşünebilirsiniz.

Panik butonu nasıl çalışır?

Acil durum butonları hırsız alarm sistemine entegre edilir ve bir güvenlik ihlalini bildirmek için aynı teknolojileri kullanırlar. Butonlar kablolu ya da kablosuz olabilir. Herhangi bir tehlike durumunda, yetkili kişi panik butonuna basar ve sistem aktif hale getirilir. Buton, merkezi bir kontrol odasına ya da güvenlik firmasına bağlı olacak şekilde yapılandırılabilir. Hırsız alarmlarında olduğu gibi, panik butonları da alarm firmaları tarafından izlenebilir.

Panik butonu fiyatları

Panik butonları çeşitli şekil ve boyutlarda gelir, ancak hepsi aynı amaca hizmet eder ve yetkilileri derhal çağırmanızı sağlar. Uygulama yapılacak alanın özelliklerine göre kablolu ve kablosuz panik butonları tercih edilebilir. Panik butonu fiyatları kablolu, kablosuz, sesli,sessiz gibi özelliklere göre değişiklik gösterir.

Kablolu panik butonu

Bankalar ve yüksek insan trafiğine sahip ofisler, tipik olarak binanın hırsız alarmına bağlı, bir masaya monte edilmiş kablolu panik butonu modellerini kullanırlar. Tehlikeli insanlar rahatsızlığa neden olduğunda bu sessiz alarmlar yaygın olarak kullanılır. Resepsiyonun masasının hemen üstündeki duvara gizlenmiş bir panik butonu, çok kısa bir süre içerisinde gerekli adımların atılmasını sağlayabilir.

Kablosuz panik butonu

Kablosuz panik butonu modelleri tipik olarak bir kordon, kolye, anahtarlık, hatta bir bileklik üzerinde taşınacak şekilde tasarlanmıştır. Tıbbi uyarı düğmeleriyle neredeyse aynıdırlar ve aynı amaçlarla kullanılabilirler. Bu kişisel panik butonları, büyük şirketler veya herhangi bir yerde tehlikeli bir durumun ortaya çıkabileceği diğer kampüsler için özellikle yararlıdır.

Sesli ya da sessiz butonu

Yukarıda belirtildiği gibi, ticari panik butonları genellikle sessiz alarmlara bağlanır, ancak izinsiz girişleri önlemek için yüksek sesli siren istenen durumlar da vardır. Bankalar genellikle panik butonlarının sessiz kalmasını ister çünkü sirenler silahlı soyguncuları kışkırtabilir. Aynı durum ofisler ve perakende satış alanları için de geçerlidir. Öte yandan, birden fazla çıkışı olan büyük kampüsler sesli bir alarm tercih edebilir. Bir olay meydana gelirse, sesli uyarılar sayesinde diğer oda veya binalardaki insanlar uyarılabilir ve tahliye edilebilir.
 


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın