Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Güvenlik Diskleri - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL 31 °C
DOLAR 5.8603
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Güvenlik Diskleri

En iyi güvenlik diskleri nelerdir?

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Güvenlik Diskleri
En iyi güvenlik diski hangisi? Güvenlik sisteminin performansını artırmak için nasıl bir güvenlik diski seçmelisiniz? Verilerin zaman içinde bozulmaması için uzun vadeli güvenilirliklerini sağlamanız gerekir. Bunu sağlamanın en verimli yolu, sistem için özel olarak üretilmiş bir HDD kullanmaktır.

Güvenlik kamera sistemi, hassas bir alanın gözetim altında tutulması, olay yeri inceleme ve çok daha fazlası gibi birçok durumda kullanışlıdır. Bu yazımızda, en kaliteli güvenlik disklerini ele alacağız. “PC sabit diski neden kullanamıyorum? Tüm sabit disk sürücüleri aynıdır! ”diyenlerdenseniz yanılıyorsunuz. İşte, gözetim disklerini özel yapan nedenler!

Masaüstünüzde kullandığınız standart bir sabit disk sürücüsü, günde 8 saat ve haftada altı gün iş yükü için tasarlanmıştır. Dolayısıyla, iş yükü küçüktür ve performansları düşük ila orta düzey arasındadır. Öte yandan, gözetim sabit disk sürücüsü ortalamadan yüksek performansa ve yük alma kapasitesine sahiptir. Basit bir şekilde, sabit sürücü arızası olasılığı çok küçüktür. Ayrıca, bazılarında mekanik arıza veya kazara sebeplerden dolayı kaybedilen verilerin kurtarılmasına yardımcı olan bir kurtarma yazılımı da bulunmaktadır.

Görüyorsunuz ki, normal bir sabit disk sürücüsü ile bir gözetlemeye özgü sabit disk arasında önemli farklar var. Genişletilmiş ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik için gözetime özel disk kullanmanızı önemle tavsiye ederiz. Bununla birlikte video kayıt cihazları için en iyi gözetim HDD modelleri listesine devam edelim. İşte başlıyoruz:

Not: Bu listede adı geçen her HDD modelinin bir gözetim veya kurumsal düzey sabit sürücü olduğunu unutmayın. Bu disklerin çoğu 512 GB ila 10 TB arasında değişen farklı kapasitelerde mevcuttur. Kayıt cihazınız hangi disk kapasitesini destekliyorsa, buna göre seçim yapmayı unutmayın. Örneğin, bir DVR 2 TB ile 10 TB arasında bir kapasiteyi destekliyorsa, 512 GB veya 1 TB sabit disk sürücüsünü destekleyecektir.

En iyi güvenlik diskleri

1. Seagate SkyHawk HDD


Skyhawk genel olarak hangi sistemin kullanıldığına bakılmaksızın oldukça iyi çalışır. Skyhawk’ı herhangi bir DVR'de kullanabilir, Windows veya Mac ile eşleştirebilirsiniz. Kurulum oldukça basittir. 7/24 kayıt yapacaksanız 6 GB veya daha fazla kapasiteyi seçebilirsiniz. Sabit disk, iş yükünün çoğuna dayanabileceğinden; DVR gözetleme ile de gayet iyi çalışıyor. 

2. WD Purple HDDWestern digital , modern güvenlik sistemi standartları için özel olarak Purple gözetim HDD serisini piyasaya sundu. Çoğu gözetim uygulaması için son derece uygun olan Purple, gelişmiş gözetim performansını öncelikli yazma işlemleri ile sağlar. TLER ve ATA akışını tamamen destekler. Gözetim sistemi için özel olarak yapıldığı için, ayrıntılı özellikler hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

3. HGST UltraStar 7K6000Bu disk alternatifi gözetim için özel bir ürün olarak pazarlanmasa da kurumsal düzeyde bir sabit disk olarak, değerli verileriniz için kanıtlanmış ve oldukça güvenilir bir seçenektir. 7K600 aşağıdakileri de içeren çeşitli uygulamalarla uyumludur:
  • Bulut ve hiper ölçekli depolama
  • Dağıtılmış dosya sistemlerinde büyük veri analizini desteği
  • Video izleme
  • İçerik dağıtımı
  • DAS [doğrudan bağlı depolama]
  • NAS [ağa bağlı depolama]
  • Raid
  • Büyük ölçekli veri merkezleri

4. Seagate IronWolf


Ironwolf, NAS için etkin dizi teknolojisini kullanır ve 7724 kullanılabilirliğe daha fazla iş yüküne dayanmasını sağlar. Çünkü gözetim söz konusu olduğunda verilerinizin güvenliği birincil önceliktir. Seagate IronWolf iki yıl veri kurtarma hizmeti planının yanı sıra standart rotasyonel titreşim ve aktif dizi teknolojisi gibi kullanışlı teknolojilere sahiptir. IronWolf aynı anda birden fazla kullanıcının iş yükünü sağlamak için tasarlanmıştır ve DVR'larda ve gözetim uygulamasında oldukça iyi performans gösterir.

5. Western Dijital AV-GPWestern Dijital AV-GP HDD modeli PVR, DVR, IPTV sistemleri, medya merkezleri ve gözetim uygulamaları ile uyumludur. Çok büyük büyük gereksinimleriniz yoksa ve bir gözetim sabit diski arıyorsanız, sınırlı iş yükü için bu diski kullanabilirsiniz. Western Dijital AV-GP HDD 400.000 adet dijital fotoğraf, 500.000 adet MP3 dosyası ve 240 saatlik HD kayıt tutma kapasitesine sahiptir.

6. Seagate Barracuda HDD


Barracuda bir gözetim diski olmasa da, kayıt cihazınızda kullanmaktan kesinlikle pişman olamayacağınız kurumsal bir sabit disk sürücüsüdür. Bu gibi diskler birden çok amaç için kullanılabilecek sabit disklerdir ve sürekli okuma yazma performansları yüksektir.

Sonuç olarak güvenlik disklerinin sürekli çevrimiçi olması gerektiğinden, uzun vadeli güvenilirlik ve dayanıklılık en önemli öncelik olmalıdır.

  


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın