Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Güvenlik Kamerası İzle - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL 14 °C
DOLAR 5.4881
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
  Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Güvenlik Kamerası İzle

Cepten kamera izleme programı ve sabit Ip ile uzaktan kamera izleme nasıl yapılır?

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Güvenlik Kamerası İzle
Cepten kamera izleme programı ya da sabit ip ile güvenlik kamerası izlemek, evinizden ya da işyerinizden uzakta olduğunuzda size huzur verebilir. Ancak, doğru yöntemleri uygulamıyorsanız, IP kamera uzaktan izleme ayarları oldukça zor olabilir. Güvenlik kameralarınızı interneti kullanarak uzaktan nasıl görüntüleyebilirsiniz? IP kameranızı LAN IP adresiniz üzerinden görüntüleyebiliyor, ancak başka bir bilgisayar ağından veya farklı WiFi bağlantılarından erişemiyorsanız ne yapmalısınız?

Bu yazımızda uzaktan izleme IP kamera kurulumu için iki yolunu göstereceğiz. Bu sayede, interneti kullanarak güvenlik kameralarını herhangi bir yerden nasıl izleyeceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

Ethernet kabloları aracılığıyla bir geniş bant modem veya yönlendiriciye bağlanan kablolu IP kameralar ve veri iletimi için bir WiFi yönlendirici kullanan kablosuz güvenlik kameraları uzaktan görüntüleme için ayarlamak isterseniz internet gereklidir. Uzaktan görüntüleme için bir IP kamera kurmanız için en kolay ve en uygun yöntem üreticinin uygulamasını veya istemcisini kullanmaktır. Uygulama ve İstemci, üreticiler tarafından tamamen güvenlik kameraları için tasarlanmıştır. Bu nedenle, üçüncü taraf yazılımların aksine, CCTV kameralarını internet üzerinden herhangi bir yerden izlerken uyumluluk sorunları konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

İnternet servis sağlayıcınız size statik bir IP adresi sunuyorsa, aynı IP adresiyle Internet'i kullanarak güvenlik kameranızı her zaman uzaktan görüntüleyebilirsiniz ve DDNS kurulumu gerekli değildir. IP kameralarınızı DDNS servisi olmadan internet üzerinden yayınlamanın bir diğer kolay yolu da, P2P'yi destekleyen güvenlik kameralarını seçmektir. Bu kameralarda sadece kamera UDI'sini ve şifresini girmeniz yeterlidir ve daha sonra IP kameralarını ağınızın dışındaki herhangi bir yerden çevrimiçi olarak görüntüleyebilirsiniz.


İnternetten güvenlik kamerası izleme programı ile izleme

Normalde, güvenlik kamerası satın aldığınızda kamera üreticileri, farklı WiFi ağları üzerinden uzaktan görüntüleme için IP kameralarını kurmanız için ücretsiz bir yazılım sunacaktır . Ayrıca, aynı App veya istemci ile birden fazla CCTV güvenlik kamerasını da izleyebilirsiniz. Bunun da ötesinde, güvenlik kamerası üreticileri bazı gelişmiş özelliklerin eklemek için yeni yazılım sürümlerini düzenli olarak yayınlayacaklardır. P2P teknolojisi sayesinde, internet bağlantısına sahip olduğunu her yerde kameraları izleyebilirsiniz.
 1. Uygulamayı veya istemciyi telefonlarınıza veya bilgisayarlarınıza indirin.
 2. Uygulamayı başlatın ve istenen kamera bilgileriyle giriş yapın.
 3. Daha sonra listelenen kameranıza tıklayın ve istediğiniz yerden görüntüleyin.

P2P uygulamaları bazı güvenlik açıkları içeriyor olsa da, üreticiler gizliliğinizin sağlamak için SL şifreleme, WPA2-AES şifreleme ve SSL-TLS gibi şifreleme teknolojisinden yararlanabilir. IP kameranızı uzaktan erişim için kurmak istiyorsanız, en ideal olanı üreticinin kendi uygulamalarını kullanmaktır. Genel olarak, satıcılar tarafından sağlanan kamera yazılımı, yalnızca aynı markada kameraları Internet üzerinden izlemenize izin verebilir. Diğer markaların güvenlik kameralarıyla çalışamaz. Şayet üreticinin yazılım desteği bulunmuyorsa, üçüncü parti yazılımları deneyebilirsiniz.

Güvenlik kamerası port yönlendirme ile bilgisayardan izleme

Bir web tarayıcısı aracılığıyla kameraları uzaktan izlemek için diğer bir yol port yönlendirmedir. Aşağıda, tüm kameralar ve NVR kayıt cihazları için temel port yönlendirme adımlarını bulabilirsiniz. Kameralarınızı internetten herhangi bir yerden izlemek için, ilk olarak kamera ve yönlendirici IP adresinizi bulmalısınız. Tipik olarak, güvenlik kamerası yazılımı, güvenlik kameranızın IP adresi de dahil olmak üzere ağ durumunuzu gösteren bir sayfaya sahiptir.

Uzaktan izlemek için bir IP kamera kurmak gerektiğinde portlar kullanılır. Yönlendiriciler, IP kameranıza erişebilen ve birden fazla cihaz arasında ayrım yapabilen verileri sınırlamak için portlar üzerinden çalışır. Ağınızda iki güvenlik kameranız varsa ve her iki IP kamerayı uzaktan çevrimiçi görüntülemek istiyorsanız, farklı bağlantı noktası numaralarını kullanmayı unutmayın.
 1. Kamera ayarlarından HTTP portu ve RTMP portunu seçtikten sonra, uzaktan izleme yapılandırması için bir sonraki adım, yönlendiricinizin web arayüzüne giriş yapmak ve port yönlendirme kurallarını uygulamaktır.
 2. Artık tüm gerekli bilgilere sahip olduğunuza göre, uzaktan izleme için son adım, web tarayıcınızı açmak ve WAN IP adresinizden ve port numarasından oluşan URL adresini girmek olacaktır.
 3. Örneğin, WAN IP adresiniz 192.35.123.145 ise ve HTTP portu 8001 ise, web tarayıcısına girdiğiniz URL adresi “http:// 192.35.123.145:8001” olmalıdır. Bu adresi kullanarak IP kameralarınızı ev ağınızın dışında ücretsiz olarak görüntüleyebilirsiniz.

Yukarıdaki prosedürleri denedikten sonra kameranızı hala uzaktan izleyemiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edin.

Cepten kamera izleme programı ile izleme sorunları yaşıyorsanız:
 • Doğru kullanıcı adı ve şifreyi girdiğinizden emin olun.
 • Güvenlik kameralarınızın UID'sini etkinleştirdiğinizden emin olun.
 • Kameralarınızın ağa bağlı olup olmadığını kontrol edin.
 • IP kameralarına, Android telefon veya bilgisayarlarda UID yöntemiyle eriştiğinizde, güvenlik duvarının UDP bağlantı noktasını engellemediğinden emin olun.
 • Telefonlarınızın veya bilgisayarlarınızın güçlü ve kararlı ağ sinyallerine sahip olup olmadığını kontrol edin.
 • Güvenlik kameranızı ve yazılımı en son sürümlere güncelleyin.

Sabit ip ile uzaktan kamera izleme sorunları yaşıyorsanız:
 • Kameralarınızın ağa bağlı olduğundan emin olun.
 • Ağ yapılandırmasının tüm bağlantı noktalarının internete eşlendiğinden emin olun.
 • Kameranın internet erişimine izin vermek için yönlendiricideki güvenlik duvarını açın.
 • Bilgisayarınızda bir güvenlik duvarı, proxy, reklam engelleme yazılımı, virüsten korunma yazılımı veya benzeri varsa, bunları geçici olarak devre dışı bırakmayı ve sunucuya yeniden bağlamayı deneyin.
 • Web sunucusu ayarlarınızı kontrol edin ve kullanıcı hesabınızın IP kameralarına erişim izni olduğundan emin olun.
 • Kameraların uzaktan görüntüleme için kullandığınız web tarayıcısı ile uyumlu olduğundan emin olun.
 • IP kameranızı uzaktan izleme ve ayarlama konusundaki yorumunuzu aşağıda bırakabilirsiniz.Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın