Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Termal Kamera Alırken Nelere Dikkat Edilir? - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Termal Kamera Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Termal kamera almadan önce mutlaka okuyun!

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Termal Kamera Alırken Nelere Dikkat Edilir?
Termal görüntüleme kamerasının hem kalitesine hem de maliyetine katkıda bulunan bir dizi bileşen vardır. En önemli iki faktör dedektör çözünürlüğü ve termal duyarlılıktır.

Termal kamera modellerinde dedektör çözünürlüğü piksel sayısını açıklar. En yaygın çözünürlükler 160 x 120, 320 x 240 ve 640 x 480 pikseldir. Örneğin 320 x 240 dedektör, 76.800 pikselden oluşan bir görüntü üretir. Her piksel, onunla ilişkili bir sıcaklığa sahip olduğundan, 76.800 sıcaklık veri noktasıdır. Daha yüksek çözünürlükler ile daha net görüntüler üretilir.

Termal duyarlılık, kameranın algılayabileceği en küçük sıcaklık farkıdır. 0,05 ° 'lik bir hassasiyet, kameranın iki yüzey arasında bir derece sıcaklık farkının yalnızca beşte biri kadar ayırabileceği anlamına gelir.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer önemli bir faktör de termal görüntüleme kamerasının sıcaklık aralığıdır. Aralık, kameranın ölçebileceği minimum ve maksimum sıcaklıkların ne olduğunu söyler (-20 ° C ila 1200 ° F tipiktir).

En iyi termal görüntüyü elde etmek için, çoğu kamerada yapılabilecek dört ayar vardır. Bunlar; odaklama, emisivite ayar değişiklikleri, yansıtıcı sıcaklık ayarı değişiklikleri ve termal ayarlamadır. Termal kamera seçerken bu ayarların her biri göz önünde bulundurulmalıdır. Standart bir kamera gibi, termal kameranın da merceği görüntünün netliğini arttırmak için odaklanmalıdır. Çoğu kamera lensi döndürerek odaklanabilir.

Termal enerji parlak yüzeylerden yansıtılabildiğinden, termal kameralar camı görmez. Kameralar bir duvarın iç kısmı hakkında bilgi toplamak için kullanılabilir, ancak duvarları görmek için elverişli değildir. Termal görüntüleme kameralarının, bir sorun durumunda, tek karar verici faktör olarak kullanılmaması gerektiğini bilmek önemlidir. Sorunu doğrulamak için her zaman diğer cihazların da kullanılması önerilir.
  


Bu Makalenin Yorumları ( 3 )
Bilinen markaların dışında ürün satın almayın.

piyasada ucuza satılıp hiç bir işe yaramayan ürünler var . dikkat

şu anda herkes termal kamera talep ediyor.
Yorum Yazın