Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
İsveç Havalimanı - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

İsveç Havalimanı Yılda 120.000 USD Tasarruf Etti

Sundsvall Timrå Havalimanı güvenlik yatırımları ile verimlilik artışı sağladı ve yıllık 120.000 USD tasarruf etti. Genetic işbirliğiyle oluşturulan güvenlik platformu sınırlı kaynaklarla verimlilik artışının nasıl sağlanabileceğini ortaya koyuyor.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
İsveç Havalimanı Yılda 120.000 USD Tasarruf Etti

Yolcu kapasitesine bakmaksızın büyük ya da küçük, tüm havalimanları yolcularına en iyi hizmeti sunmayı taahhüt eder. İsveç'in kuzeydoğu kıyısındaki bölgesel uçuşların yapıldığı Sundsvall Timrå Havalimanı da bunlardan biri.  Yılllık 300.000 yolcunun ağırlandığı ve sert iklim koşullarının yaşandığı havalimanında yapılan verimlilik artışı çalışmaları, sınırlı kaynaklar ile yapılabilecekleri gözler önüne seriyor.

Sınırlı kaynaklar ile verimlilik artışı nasıl olur?
Avrupa Birliği uyumluluk düzenlemeleri ve güvenlik önlemleri kapsamında, tam zamanlı korumaya ihtiyaç duyulması üzerine havalimanı yöneticileri, AB tarafından sunulan alternatif bir seçeneği araştırmaya karar verdi. Saldırı alarmlarını otomatik hale getirebilecek ve havalimanında uçtan uca izleyebilecek, gelişmiş güvenlik teknolojilerinin uygulanması kararlaştırıldı. Kaynakları en üst düzeye çıkararak maliyetleri azaltmak için bir güvenlik platformunun kurulmasına karar verildi.
 
Sistem entegrasyonu konusunda uzmanlaşmış yerel iş ortaklarından IP Security ile hazırlanan proje ile video gözetimi, saldırı tespit ve diğer sistemlerin entegrasyonunu içeren bir güvenlik platformunun, AB havalimanı mevzuatına uyum sağlayabileceğini ve aynı zamanda personel maliyetleri bakımından yıllık 120.000 USD tasarruf edilebileceğini ortaya koydu.
 
Güvenlik merkezi ile yeni bir dönem
Video gözetim sistemi ile 20 civarındaki kameradan alınan görüntüler, üçüncü parti video analizi ve saldırı tespit çözümüyle birleştirilerek terminalin, kapıların ve çevre sınırların en iyi şekilde izlenmesi sağlandı. Güvenlik Merkezi Mobil Uygulaması sayesinde belirli noktalardaki güvenlik personeli konuşlandırma zorunluluğu ortadan kalktı.Güvenlik Merkezi, ekibin etkinliği açısından kritik öneme sahip. Sınırlı bir bölgeye erişilmeye çalışılması halinde, platform otomatik olarak güvenlik personelini uyarıyor. Bir alarm durumunda, personel sadece telefonlarını kullanarak ne olduğunu hızla görebiliyor ve duruma müdahale edebiliyor. Böylece tek bir uygulama ile onaylama, görüntüleme ve müdahale süreci birleştiriliyor ve verimlilik artışı sağlanıyor.

Güvenlik merkezinin kullanım kolaylığı, Sundsvall Timrå Havalimanı ekibi için şüphesiz büyük bir avantaj. Güvenlik Merkezi'nin haritaya dayalı arayüzü olan Plan Manager,  alana  genel bir bakış sağlanması açısından büyük önem taşıyor. Plan Manager ile güvenlik personeli kameraların görüş alanlarını değiştirebiliyor, alarmları izleyebiliyor ve cihazların çevrimiçi olmasını sağlayabiliyor.

Güvenlik Merkezi son derece gelişmiş bir güvenlik çözümü olarak, tüm sistemleri tek bir platforma getiriyor. Alarmları otomatikleştirme becerisine sahip olması iş akışını basitleştirirken ve personelin de verimliliğini artırıyor. Güvenlik personeli havalimanın tüm kritik alanların güvenliğini sağlarken, Avrupa Birliği'nin öngördüğü düzenlemeleri de yerine getirebiliyor.
 
Sundsvall Timrã Airport, bir sonraki adımda platformunu genişletmeyi planlıyor. Güvenlik merkezini Synergis erişim kontrol sistemine yükseltmek, vücut ve bagaj tarayıcıları gibi cihaz entegrasyonları ile güvenlik merkezini üst düzeye çıkarmak hedefleniyor.Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın