Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
ThruVis 1 Saatte 1000 Kişiyi Tarıyor - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

ThruVis 1 Saatte 1000 Kişiyi Tarıyor

Vücut tarama sistemlerine farklı bir yaklaşım getiren ThruVis, giysilerin altına saklanmış, her türlü nesneyi bulmak için İngiltere'de geliştirilen Terahertz kamera teknolojisini kullanıyor.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
ThruVis 1 Saatte 1000 Kişiyi Tarıyor
ThruVis nedir?
Digital Barriers tarafında geliştirilen ThruVis silah, patlayıcı gibi nesnelerin yanı sıra giysilerin altında saklanan tüm nesneleri algılayabilen, kalabalık yerlerde güvenli ve hızlı, tarama yapabilen geliştirilmiş bir kamera olarak karşımıza çıkıyor.

Bir kamera ile 1 saatte 1000 kişi taranabiliyor
ThruVis  özellikle stadyumlar, konserler, toplu taşıma araçları gibi yoğun insan gruplarının olduğu bölgelerin taranmasında tercih ediliyor.  Kişileri rahatsız etmeden, grupların izlenmesi için uzaktan kontrol edilebiliyor. ThruVis kuyruklara neden olmadan, saatte 1.000 kişi tarayabiliyor. Geniş alanlara yayılmış, kalabalık insan topluluklarının güvenliğinin sağlanması kapsamında  silah veya patlayıcı gibi güvenlik tehditlerini 15 metreye kadar tespit edebiliyor ve kitlelerin güvenliğinin korunmasına yardımcı oluyor;.

Patlayıcı ve silahların tespitinde %100 başarı
ThruVis, hırsızlığı açığa çıkartmak için perakende depolarında kullanılmasının yanı sıra, özel salonlarda ya da kaçakçılığı önlemek için gümrüklerde ve sınır kapılarında da konuşlandırılabiliyor. Metal veya plastik silahlar, patlayıcılar, sıvılar, ilaçlar ve paraları giysilerin altında saklı olan herhangi bir şey tespit edebilen ThruVis İngiliz Hükümeti’nin yaptığı çeşitli testlerde, bombalı bir yelek takan veya gizli bir silah taşıyan kişilerin belirlenmesinde %100 başarı oranıyla dikkat çekiyor.

Yılın İnovasyon Ödülü
IFSEC  ödül töreninde Terörizme Karşı Yılın İnovasyon ödülünün de sahibi olan ThruVis hiçbir altyapı gerektirmemesi, dakikalar içerisinde kurulup tarama yapmaya hazır hale gelmesi gibi avantajlarıyla öne çıkıyor. Terahertz özellikli kamerası nesnelere odaklanmakla birlikte, hassas anatomik ayrıntıları ortaya koymuyor.

ThruVis etkili bir erken uyarı sistemi olması ve hayat kurtarma potansiyeli ile geçtiğimiz yıl dünyada  en çok tercih edilen uygulamalardan biri oldu. Birleşik Krallık, Asya ve Orta Doğu’da 10 ülkede suç ve terörle mücadelede önemli bir caydırıcı olarak kullanılan sistem, basın organlarının da manşetlerinde yer aldı.
Haziran ayında yapılan Emirates Old Trafford Cricket Ground etkinliğinden alnın akıyla çıkan ThruVis, 600 güvenlik görevlisi ile 50.000 kişiyi vücut güvenlik taramasından geçirdi. Ariane Grande konseri saldırısı sonrasında üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı etkinlikte, herhangi bir tehdit unsuru ile karşılaşılmadı. 23 Mayıs 2017 tarihinde Manchester Arena’da düzenlenen Ariane Grande konseri sırasında yaşanan saldırıda 22 kişi ölmüş ve 59 kişi yaralanmıştı.


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın