Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Kamu güvenliğini için Dahua dron X820 - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Kamu güvenliği için Dahua dron X820

Yüksek güvenlik uygulamaları için Dahua endüstriyel dron X820

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Kamu güvenliği için Dahua dron X820
Daha çok dron olarak bilinen insansız hava araçlarının kullanımı ( İHA ) ticari, bilimsel ve hatta eğlence alanlarına doğru genişlese de askeri dronlar halen en yoğun uygulama alanını oluşturuyor. Gelişmiş özelliklere sahip Dahua X820 endüstriyel dron, kamu güvenliğini artırmaya yardımcı oluyor.

Endüstriyel dron nedir?
Dronlar tüketici ve endüstriyel kullanım seviyesine temel olarak iki kategoriye ayrılır. Tüketici seviyesindeki dronlar hava fotoğrafçılığı ve eğlence için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Tüketici dronları oldukça basit bir çalışma prensibiyle, otomatik olarak görüntüleri ya da videoları alabilirler.

Çeşitli incelemeler, orman yangın algılama, kamu olay yönetimi, uzun köprülerin güvenlik denetimi, polis kuvvetleri için tespit yardımcıları ve diğer yasadışı güvenlik kontrolleri gibi kamu güvenliğini ilgilendiren durumlar endüstriyel dronları gerektirir. Bu dronlarda istikrar ve güvenlik için akıllı kontrol, farklı uygulamalara ve ortamlara uyum sağlama, uzun mesafe haritalama, taşıma kapasitesi ve uzun pil ömrü gibi çok sayıda işlev bulunur.

Günümüzün endüstriyel dronları, 10 km'ye kadar görüntü aktarma kapasitesine sahiptir. Çoklu VMS platformlarıyla entegre edildiklerinde, gerçek zamanlı ses ve video verilerini bir kontrol merkezine aktarabilir, güvenlik görevlilerini ya da acil müdahale ekiplerini ihtiyaç duyulan alanlara yönlendirebilirler.


Orman yangın algılama ve kontrolü
Termal kamera ile donatılan Dahua dron, çıplak gözle görünmeyen şüpheli noktaları tespit edebilir. 1500 m'lik bir yükseklikte, 5 km²'lik bir alanı kaplar ve çok sayıda insanı yalnızca bir uçuşla kontrol edebilir. Yüksek sıcaklıklar ve güçlü rüzgarlardan etkilenmeyen Dahua dronlar, termal kameradan gelen verileri yer ekiplerine iletebilir. Dahua dron bu anlamda, itfaiyecilere yardımcı olacak en iyi araçlardan biridir.

Polis teşkilatı
Dahua dronlar, suç mahallerinde hızlı ve gizli bir şekilde dolaşırken, 30x optik yakınlaştırma özelliğine sahip olan çok fonksiyonlu kamerasını kullanarak yer, trafik ve personel hakkında gerçek zamanlı görsel bilgileri kaydeder. Gece görüntülemeye izin veren termal görüntüleme sayesinde kişiler ya da araçlar otomatik olarak tanınabilir. Toplanan bilgiler kablosuz iletişimi üzerinden tüm ana VMS platformları tarafından erişilebilir. Kısacası, Dahua dron X820 polis için çok güçlü bir yardımcıdır.

Kamu güvenliği yönetimi
Dahua drone, konserler, spor toplantıları ve maraton gibi kamuya açık etkinliklerde, çoklu uçuş modları (çevrede dolaşma ve hedefin aşağı doğru izlenmesi) sayesinde yüksek seviyede özel güvenlik gözetimi sağlayabilir. Güçlü kamera özellikleri ile sahnenin tamamını yakalarken, 38 dakikalık pil ömrü ile verimli şekilde çalışır.

Sonuç olarak, Dahua dronlar çeşitli kamusal güvenlik senaryolarında, güvenlik ve acil müdahale ekiplerine yardımcı olarak, operasyonlarda kilit rol oynayabilir.

 


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın