Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Güvenlik Kamera Sistemleri, Güvenlikten Çok Daha Fazlasını Sunuyor - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL 31 °C
DOLAR 5.8603
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Güvenlik Kamera Sistemleri, Güvenlikten Çok Daha Fazlasını Sunuyor

Kullanıcılar güvenlik sistemlerinden neden daha az yararlanıyorlar ve ne yapmaları gerekiyor?

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Güvenlik Kamera Sistemleri, Güvenlikten Çok Daha Fazlasını Sunuyor
Günümüzde gözetim sistemleri her zamankinden daha fazla özellik ile güvenlikten çok daha fazlasını sunarak, kullanıcılarına ek değer yaratıyor. Bununla birlikte, pek çok kullanıcı çeşitli nedenlerle video sistemlerinin özelliklerinden tam olarak faydalanamıyor.

Kullanıcılar güvenlik sistemlerinden neden daha az yararlanıyorlar ve ne yapmaları gerekiyor?

Bir güvenlik çözümüne ihtiyaç duyan ve yatırımdan tasarruf etmek isteyen kullanıcılar, genellikle mühendislik, proje yönetimi ve eğitim hizmetleri gibi temel maliyetleri hedef alır. Varlıkları ve kişileri korumak için güvenlik kamerası sistemlerine ihtiyaç duyar. Kullanıcı açısından, çoğu kez kayıt, canlı izleme ve oynatma bir  video güvenlik sistemi için yeterli özelliklerdir. Bununla birlikte, güvenlik sistemi bir dizi dikey pazar için ek değer yaratmakta çok yetenekli olabilir.

Önceleri güvenlik bileşenleri olarak görülen kamera sistemleri günümüzde otelcilik sektörü için bir müşteri hizmetleri aracı olarak kullanılabilir. Gelişmiş video analizleri ile check-in bankolarında sıra çok uzun olduğunda, yöneticileri uyaran alarmlar etkinlikleri ayarlanabilir. Bu özellik perakende ortamlarında, ek yardıma ihtiyaç duyulabilecek bir kalabalık bir alan için mağaza yönetimini uyarmak için de kullanılabilir.
Şüpheli etkinlikler için bir ilgi alanını belirlemek, müşteri hizmetlerini geliştirmek için yüz tanıma yazılımı kullanmak, insan sayım ve ısı haritalama gibi çok sayıda yeni nesil analiz özellik ile işletme operasyonları geliştirilebilir.

Video görüntüleri pazarlama müşteri deneyimi ya da personel yönetimi için pazarlama ve insan kaynakları departmanların erişimine açılabilir, akıllı video analiz özellikleri ile çeşitli görevlerin daha etkili bir şekilde yerine getirilmesi için kullanabilir.

Bir güvenlik sistemi, iş analizleri ve bina otomasyonu gibi çeşitli alanlarda işletmelere ek faydalar sağlatabilir. Etkili bir video yönetim yazılım ve analizleriyle birlikte kullanılan güvenlik sistemleri, , bilgi ve etkinliklere odaklanmayı kolaylaştıran güçlü bir araç oluşturur.

Örneğin, hareket algılama analizleri, hareketin olmaması gereken alanlardaki aktiviteleri ve aktivite zamanlarını belirtir. Gelişmiş yüz tanıma teknolojisi, gözetim listelerini ya da kara listelere alınan kişileri tarar ve bir eşleşme olması durumunda anında alarm bildirimi yaratır. Video analizi önceden tanımlanmış koşulların daha yakından incelenmesini sağlar ve potansiyel güvenlik risklerini düşürür.

Güvenlik teknolojileri hem donanım hem de yazılım bakımından daha fazlasını yapabilen sistemler haline dönüşerek, kullanıcılara güvenlikten çok daha fazlasını sağlıyor. Yeni sistemlerin pahalı olabileceği göz önüne alındığında, bir sistemin tüm özelliklerini tanımlamak ve değerlendirmek ve kullanıcılara sunacağı katma değeri ortaya koymak gerçek bir yatırım getirisi elde etmek için anahtar adımdır.
 


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın