Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Bilgisayar korsanları evinizdeki video kameralarını izliyor olabilir - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Dikkat! Güvenlik kameranızı tüm dünya izliyor olabilir!

Insecam.org adlı bir web sitesi, güvenlik kameralarındandan gelen görüntüleri 7/24 yayınlıyor. Listede 978 kamera ile Türkiye de var!

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Dikkat! Güvenlik kameranızı tüm dünya izliyor olabilir!
Güvenlik kamerası kullanan birçok kişi kameralarının onlara huzur verdiğini söyleyecektir. Ancak uzmanlar, güvenli olmayan bir kameranın sizi daha da savunmasız yapabileceğini söylüyor. Akıllı telefonunuzdan izlediğiniz ev güvenlik kameraları korsanlar tarafından da izleniyor olabilir!

Kamera sisteminiz bulut yoluyla akıllı telefonunuza canlı bir görüntü gönderirse, hırsızlar tarafından Wi-Fi sinyalinize saldırarak görüntüleri ele geçirebilir. Ağa bağlanan bir cihazı keşfetmek ve ardından bu cihazı kullanmak oldukça kolay. Üstelik bunu yapmak için bilgisayar korsanları çok fazla çalışmak zorunda bile değil.

Rusya merkezli olduğuna inanılan Insecam.org adlı bir web sitesi, dünya genelinde yüz binlerce kameradan gelen görüntüleri 7/24 yayınlıyor. Güvenlik kamerası görüntüleri, model ve konum gibi bilgilerle beraber paylaşılıyor. Sitede Türkiye'den 978 güvenlik kamerası yer alıyor. Üstelik kameralarının güvenli olduğunu düşünen kullanıcılar, kendilerini tüm dünyanın izlediğinden habersiz, günük hayatlarına devam ediyor.

Bilgisayar korsanları evinizi ve ailenizi izleyebilir veya kameranın IP adresi "hizmet reddi" saldırısı olarak nitelendiren bir saldırı kapsamında kullanabilir. Geçtiğimiz yıllarda tüm dünyayı sarsan siber saldırıların ardında masum ancak güvenli olmayan güvenlik kameraları vardı. Bilgisayar korsanları toplu bir saldırı gerçekleştirmek için bu kameraları kullandı.

Güvenlik kamera sistemi kurulumu için dikkat edilmesi gerekenler:
• Güvenlik kamerası parolalarını değiştirin. Asla 1-2-3-4 olarak ayarlanan varsayılan ayarı kullanmayın.
• Güvenlik a sisteminiz buluta video yüklediğinde bu seçeneği kullanıyorsa "şifreleme" yi seçin .
• WiFi yönlendiricinizi güncelleyin.
• Güvenlik kameranızı doğrudan üreticinin web sitesine giderek araştırın ve güncelleyin.Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın