Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
En zorlu koşullar için üretildi: Bosch MIC Ip Ailesi - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

En zorlu koşullar için üretildi: Bosch MIC Ip Ailesi

Bosch MIC IP ailesi en zor koşullarda bile en kaliteli görüntüleri elde etmek için tasarlandı.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
En zorlu koşullar için üretildi: Bosch MIC Ip Ailesi
Açık hava güvenlik kameraları çok sayıda doğa olayına maruz kalır ve doğa öngörülemez şekilde çalışır. Bir rüzgârın kuvvetini iki katına çıkarması ya da etrafı şiddetli bir sisin sarması ve ortamın hızla değişmesi yalnızca birkaç dakika alır. Bu gibi sorunların üstesinden gelebilmek için Bosch MIC IP ailesi en zor koşullarda bile en kaliteli görüntüleri elde etmek için  tasarlandı.

Bosch güvenlik kameraları tasarımını geliştirirken, hava kötü olduğunda dahi en iyi performans için extrem önlemlere başvurdu. Kamera gövdeleri şiddetli rüzgar, yağmur, sis, toz,  % 100 nem, aşırı titreşim, korozyon ve yüksek darbelere karşı mukavemeti korumak için son derece dayanıklı metalden üretildi. Ayrıca, sıcaklıktaki çarpıcı değişikliklerin kameralar üzerindeki etkilerini ortadan kaldırmak için kameralar -40 ° C ila + 65 ° C arasındaki sıcaklıklarda bile mükemmel bir şekilde çalışabilecek şekilde tasarlandı.

Kritik ortamlar için kritik kameralar
Önemli meta verileri toplayabilen Bosch MIC IP kameraları diğer kameralardan farklı kılan şey, dahili akıllı video analizin arkasındaki karmaşık teknolojinin, en sert ve en kritik ortamlarda bile çalışmaya devam edebilmesi için yeterince sağlam olmasıdır.

MIC IP kameralar karayolu, tünel ve köprü izleme gibi trafik uygulamaları için de ideal bir seçimdir. Kameraların uzak mesafelerdeki algılama hassasiyeti; MIC IP ailesini sanayi tesisleri, hükümet binaları ve havaalanı çevresi gibi etkili bir şekilde izlenmesi zor olan geniş ölçekli ve kritik alanların güvenliği için ideal bir çözüm haline getirir.
Gözetim görüntülerini yeni bir ışıkta, starlightla birlikte görün
Bosch video gözetiminde düşük ışık performansını en üst düzeye çıkararak görüntü netliğini artırmak üzere Starlight teknolojisini geliştirdi. MIC IP fusion 9000i ve MIC IP starlight 7000i modelleri 1080p çözünürlük ve saniyede 60 kare görüntü hızı ile minimum ortam ışığı (0.0077 lux'e kadar) olan ortamlarda çok detaylı ve renkli görüntüler elde etmenizi sağlar.

MIC IP starlight 7000i isteğe bağlı bir aydınlatıcıyla tamamlanabilir, bu sayede kamera tam karanlıkta bile 450m'ye kadar yüksek kaliteli görüntüler elde etmenize olanak tanır.
Gündüz ve ya gece gerçek zamanlı alarmlar
Etkin güvenliğin anahtarı, hızlı yanıt verme becerisidir. Akıllı Video Analizi ile önceden belirlenmiş bir uyarı tetiklendiğinde, operatör anlık bildirimler alır. Starlight teknolojisi sayesinde yetersiz ışık koşulları bile bildirimler için engel oluşturmaz. Işık seviyesi sıfıra düştüğünde, MIC IP starlight 7000i kameradaki isteğe bağlı aydınlatıcı veya MIC IP fusion 9000i'nin termal özellikleri devreye girerek nesnelerin erken tespiti için en üst düzey ayrıntıyı sağlar.

MIC IP ailesini diğer güvenlik kameralarından, özellikle de sabit modellerden ayıran diğer bir özelliği hareket halindeyken video analizi yapabilmesidir. Örneğin kamera bir kaydırma hareketi gerçekleşirken, hareketli bir nesne algılarsa, anında uyarı alırsınız. Kamera hareket ederken bir nesne algılanırsa, Akıllı İzleme özelliği otomatik olarak tetiklenir ve kamera nesneyi kaydırma, eğme veya yakınlaştırma işlevlerini kullanarak izler. Dinamik olarak görüş alanını ayarlanarak, hareketli nesneler çok ayrıntılı bir şekilde yakalayabilir. 

MIC IP fusion 9000i - Görülemeyen olaylara odaklanın
Hava koşullarının öngörülemez olduğu gibi, dünyanın her yerinde görülen, önceden tahmin edilmesi zor bazı senaryolar da vardır. Yollarda görme oranını düşüren ani sağanak yağış, ani bir tehlike oluşturan akaryakıt sızıntısı gibi nesnelerin 'görünmez' olduğu extrem durumlarda bir güvenlik kamerası ne kadar etkili olabilir?

Cevap, metadata fusion teknolojisinde saklı. MIC IP fusion 9000i'de bulunan bu eşsiz yerleşik video analiz özelliği, kameranın optik ve termal görüntüleyicilerden maksimum seviyede yararlanır. Örneğin optik görüntüleyicinin çalışamadığı duman dolu bir tünelde bir olay meydana gelirse, olay termal kamera tarafından görüntülenebilecek ve analizleri ( meta verileri) içeren video verileri ile operatörler uyarılacaktır. Kamera, ayrıca ayırt edilebilen nesneler hakkında en ayrıntılı bilgileri sağlamak için her iki görüntüleyicinin meta verilerini birleştirir.

MIC IP kameralarının yetenekleri şehir içi yollar, otoyollar, tüneller ve köprüler gibi trafik izleme operasyonlarını maksimum seviyeye çıkarır. Örneğin, bir tünelde bir olay meydana geldiğinde standart bir kamera için bu problem oluştururken, MIC IP fusion 9000i, durumu tamamen tespit edebilecek ek termal görüntüleyiciye sahiptir. Metadata fusion tarafından sağlanan bilgiler, acil durumlarda en yüksek hızla organize olmayı mümkün kılar.

Yollara bir göz atın
Bosch
MIC IP kameraların işlevselliği sayesinde araç sınıflarını, hızlarını, boyutlarını, seyahat yönünü ve hatta rengini belirleyebilirsiniz. Araç sayma yeteneği, bir şehrin trafiğinin düzenlenmesi ve güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlamak için paha biçilemez istatistikler sağlar.

En soğuk günlerde bile net görüntüler
Hem MIC IP fusion 9000i hem de MIC IP starlight 7000i camı ve lensi temiz tutmak için entegre bir motorlu silikon sileceğe sahiptir. Akıllı Defog fonksiyonuyla görünürlük sisli veya düşük kontrastlı ortamlarda bile görüş netliği kazanılır.

Bosch MIC IP kameralar -40 ° C'ye kadar sıcaklıklarda sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmıştır. MIC IP fusion 9000i ek koruma olarak buz çözme fonksiyonuna sahiptir. Böylece ne kadar soğuk olursa olsun yüksek kaliteli videolar çekmeye devam edebilirsiniz.
  


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın