Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Hikvision'dan İlk Yapay Zekalı NVR - Makale Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN MAKALELER
    Makaleler Yükleniyor Makaleler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
MAKALE DETAYI
Anasayfa       Makaleler

Hikvision'dan İlk Yapay Zekalı NVR

DeepinView IP kamera serisi, gözetim performansını artırmak için güç ve zeka sunuyor.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Hikvision'dan  İlk Yapay Zekalı NVR
Hikvision, dünyanın ilk Deep Learning NVR'sini yeni bir dizi IP kamerayla piyasaya sundu. Yeni DeepinView IP Kamera Serisi, gözetim sistemi performansını artırmak için güç ve zeka sunuyor.

Hikvision'un derin öğrenme algoritmaları, yalnızca yüzey seviyesinde çalışan klasik akıllı algoritmalara kıyasla çok daha derin bir programlamaya sahip. Bu algoritmalar, özellik öğrenme ile yüksek doğruluk ve tutarlılık oranlarına sahip bir video içerik analizi (VCA) performansı sağlıyor.


Hikvision DeepinView kameraları, yüksek hızlı GPU ile birleştiğinde büyük miktardaki veriler daha hızlı işlenebilir hale geliyor. Gelişmiş analiz özellikleri görüntüleri aramak için gereken işgücünü azaltmasının yanı sıra işletme yönetimi, verimlilik ve karlılık artışına yardımcı oluyor.

Hatalı alarm filtresi, yüz tanıma, insan sayma ve ANPR gibi kritik analizler çok yönlü uygulamalarla güvenilir bir şekilde uygulanabilir. Olay uyarı ile olaylar sırasında veya olay öncesinde izleme ve alarm etkinliği sağlanabilir.

İnsan Vücudu Algılama
Hikvision derin öğrenme teknolojisi, DeepinView kameraların, geleneksel VCA sistemlerine kıyasla sahnede önemsiz nesneleri ve hareketleri filtreleyerek insan vücudunun tespit dilmesini sağlar.


Yüz Tanıma
Yüz tanıma, sistem operatörlerini ilgilenen kişilere karşı uyarmak için stadyumlar, kumarhaneler, konser alanları, restoranlar vb. birçok uygulama içinde güvenlik ve yönetim senaryolarıyla beraber kullanılabiliyor. Yüz tanıma teknolojisi özellikle  kara listeye alınan kişilere karşı önemli bir araç haline geliyor. Çünkü bir kişinin kimliği, güvenlik görevlilerini bilinen bir suçlunun varlığından haberdar etmek ve güvenlik personelinin kişinin erişimini önlemesini sağlamak için kullanılabilir. 

İnsan Sayma
Ulaşım merkezleri, perakende mağazaları, spor mekânları ve otoparklar için, doğru ziyaretçi bilgilerinin toplanması ve analiz edilmesi, işletmelerin yönetim ve karlılık süreçlerini iyileştirmelerine yardımcı olabilir. Video analizlerinden elde edilen sayım bilgileri ile belirli bir alana giren ve çıkan kişilerin sayısı izlenebilir. Sayım verileri bir perakende mağazası için günlük olarak kaydedilebilir veya bir müze için kalabalıklar dolaşırken mekandaki insan sayısı izlenebilir.

Araç Yönetimi
Trafik izleme ve Otomatik Plaka Tanıma (ANPR) analizi, araç trafiğini izlemek ve trafik yönetim stratejilerinin verimliliğini artırmak için kullanılabilir. ANPR, listelenmiş plakaları tanımlamak ve bunları otomatik olarak kamusal ve özel otoparklara eşleştirmek için kullanılabilir.

Hikvision DeepinView derin öğrenme kameraları, bir sahnedeki plaka bilgilerini kendi kendine öğrenirler ve sıklıkla hantal konum ayarlamaları yapmadan, geleneksel ANPR sistemlerine göre daha büyük sayıdaki plakaları tanımlar. DeepinView trafik izleme analizi, kalabalık alanlarda ve otoyollarda uygulandığında, kırmızı ışıklar, yanlış yol sürüşü, yasadışı park etme ve yasadışı U dönüşleri gibi trafik ihlallerini yakalar ve trafik yoğunluğunu ve kaza riskini azaltmaya yardımcı olabilir.DeepinView serisinde IP kameraların yanı sıra DeepinMind NVR, DeepinMind Video Analytics Server da bulunuyor. Ürünlerin lansman tarihleri Hikvision web sitesinde ilan edilecek.
  


Bu Makalenin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın