Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Yapay Zeka Tabanlı Hizmet Pazarı %47 Büyüyecek - Haber Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
    Haberler Yükleniyor Haberler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
HABER DETAYI
Anasayfa       Haberler

Yapay Zeka Tabanlı Hizmet Pazarı %47 Büyüyecek

Technavio'nun hazırladığı bir rapora göre, yapay zeka (AI) hizmet pazarı önümüzdeki beş yıl içinde %47 büyüyecek.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Yapay Zeka Tabanlı Hizmet Pazarı %47 Büyüyecek
Technavio'nun hazırladığı bir rapora göre, yapay zeka (AI) hizmet pazarı, akıllı evler ve akıllı şehirlerin gelişimine yönelik artan talep ile önümüzdeki beş yıl içinde %47 büyüyecek.

Akıllı ev konsepti, tüketici ihtiyaçları değiştikçe artıyor ve bağlı cihazların yardımıyla daha fazla rahatlık sağlıyor. Bir hizmet olarak AI (AIaaS) pazarının büyümesini sağlayan önemli bir faktör, azaltılmış maliyetlerle gelişmiş altyapının kullanılması olarak dikkat çekiyor. Başka bir deyişle, donanım cihazlarını akıllı hale getirmek için kademeli olarak iyileştirme yapıldığında, daha gelişmiş yazılımlar da gerekiyor. AIaaS tam da bu noktada devreye giriyor.

Akıllı ev teknolojileri, klimalar, kamera sistemleri, bilgisayarlar, eğlence sistemleri, ısıtma modülleri ve aydınlatma sistemleri gibi cihazları bağlamak için gelişmiş sensörler kullanıyor. Kullanıcılar çalışma süresini planlamak için AIaaS ile bu cihazları kontrol ediyor.

AIaaS, ulaşımın akıllı hale getirilmesinde, şehir planlamasının optimize edilmesinde ve şehirlerin güvenli hale getirilmesinde kritik bir rol oynuyor. AIaaS platformu kullanıcıların alışkanlıklarını, davranışsal özelliklerini ve aktivitelerini takip etmeye yardımcı oluyor. Bu nedenle, akıllı evlerin ve akıllı şehirlerin gelişiminin, tahmini dönemde AIaaS talebinde artışına yol açması bekleniyor.

İşletmeler, özellikle profesyonel BT hizmetlerinde operasyonlara yardımcı olmak için yapay zeka kullanıyor. Technavio raporunda, küresel piyasayı hızlandıran diğer faktörler arasında işletmelerin AIaaS'a geçişini teşvik eden yetenekli işgücünün eksikliği ve doğal dil işlemeyi kullanan makinelerle insan etkileşimi için AIaaS'ın kullanılması vurgulanıyor.

Technavio'ya göre, Amerika, 2018 yılında AIaaS pazarını% 39'a yakın bir pazar payıyla, lider olurken Amerikayı Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik'i izliyor.

 


Bu Haberin Yorumları ( 1 )
çok hızla büyüyen bir pazar
Yorum Yazın