Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Legrand, Akıllı Ev Çözümleri Şirketi Netatmo'yu Satın Aldı - Haber Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
    Haberler Yükleniyor Haberler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
HABER DETAYI
Anasayfa       Haberler

Legrand, Akıllı Ev Çözümleri Şirketi Netatmo'yu Satın Aldı

Legrand, akıllı ev teknolojilerine yatırım yapmaya devam ediyor.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Legrand, Akıllı Ev Çözümleri Şirketi Netatmo'yu Satın Aldı
Dünyanın en büyük anahtar ve priz üreticisi olan Fransa merkezli Legrand, ağa bağlı ev cihazlarında uzmanlaşmış bir Fransız şirketi olan Netatmo'yu satın almak için bir anlaşma imzaladığını açıkladı. Şirket, akıllı ev endüstrisindeki varlığını güçlendirmek ve bağlı çözüm programı Eliot'un gelişimini hızlandırmak için Legrand'ın portföyüne entegre olacak.

Legrand, satın alma işlemiyle  Nesnelerin İnterneti'nde varlığını güçlendirmek ve Eliot programını geliştirmek istiyor.
2011 yılında kurulan Netatmo’nun, dünyanın dört bir yanından satılan 13 akıllı ev ürünü bulunuyor. Ürün portföyü akıllı termostat, akıllı radyatör vanası, iç ve dış mekan kameraları ve hava istasyonlarını içeriyor. Netatmo, ev altyapısına uygun entegre çözümler geliştirmek için “Netatmo” ortaklığı programı ile inşaat sektöründeki şirketler ile işbirliği bulunuyor.

Netatmo'nun 200'den fazla çalışanı var ve yıllık yaklaşık 45 milyon € (50 milyon ABD Doları) satış yapıyor. Satın almadan sonra şirketin yapay zeka, yazılımın ürünlere entegrasyonu ve kullanıcı deneyimine geliştirmelerinden sorumlu 130 mühendisi Legrand'ın Ar-Ge ekiplerine katılması bekleniyor.

Netatmo'nun kurucusu ve CEO'su Fred Potter, satın almanın akıllı ev endüstrisinde olumlu bir gelişme olduğuna inanıyor. Potter şöyle diyor: “Netatmo'nun Legrand tarafından satın alınması, akıllı evlerin gerçeğe dönüştürülmesine yardımcı olacak, aynı zamanda mümkün olduğunca çok insan tarafından çözümlerimizin benimsenmesini sağlayacak. Ekiplerimiz yeni ürünler geliştirmeye ve mevcut ürünleri aynı özenle güncellemeye devam edecek. Kullanıcılarımıza en iyi akıllı ev deneyimini sunmaya devam edeceğiz. ”

 


Bu Haberin Yorumları ( 1 )
bu aralar herkes akıllı ev e yatırım yapıyor
Yorum Yazın