Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Japonlar Akşap Kontrol Paneli Geliştirdi - Haber Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
    Haberler Yükleniyor Haberler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
HABER DETAYI
Anasayfa       Haberler

Japonlar Akşap Kontrol Paneli Geliştirdi

Akıllı panel, kullanılmadında normal bir tahtadan ayırt edilemiyor.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Japonlar Akşap Kontrol Paneli Geliştirdi
Mui Lab isimli bir şirket, akıllı ev teknolojisini geleneksel Japon evlerine uyumlu hale getirmek için ahşaptan bir kontrol paneli geliştirdi.

Ahşap kontrol paneli, dokunmatik ekran gibi çalışıyor. Kaydırma hareketi ile kullanıcılar cihazı aktif hale getirerek, evdeki ağ bağlantılı cihazları kontrol edebiliyor. Panel kullanılmadığında uyku moduna geri dönüyor ve zımparalanmış ahşap bir tahta gibi görünüyor.

Mui Lab, “ Ahşap panelimiz, sakin ve huzurlu bir tasarımla, teknolojinin“ gürültüsünü ”en aza indirmeyi ve huzurlu bir ortam yaratmayı hedefliyor.” diyor.

Ekranlı akıllı bir hub gibi çalışan mui, zaman, mesaj, zamanlayıcı ve hava durumu gibi genel bilgileri ve ışıklı dimmer, termostat, akıllı hoparlörlerden müzik ve Google Takvim’deki programları içerecek şekilde, evdeki ağa bağlı cihazlarla ilgili bilgileri görüntüleyebiliyor.

Mui, IFTTT, Amazon Echo ve Google Home dahil olmak üzere birkaç akıllı ev platformu ile çalışıyor. Şirkete göre, cihazın Facebook, Twitter, Slack, Uber, Ring, Domino's Pizza, Sonos ve Philips Hue için yerel desteği de var. Kullanıcılar diğer cihazlar ile bağlantı kurmak için iOS veya Android uygulamalarını kullanabiliyor.
İngilizce ve Japonca'yı destekleyen Mui kontrol paneli, erken siparişle Kickstarter’da 499 dolara satılıyor. Cihazın seri üretime geçildiğinde fiyatının ise 999 dolar olacağı belirtiliyor.
 


Bu Haberin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın