Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Akıllı Ev Denetleyicileri 2021'de 13 Milyonu Aşacak - Haber Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
    Haberler Yükleniyor Haberler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
HABER DETAYI
Anasayfa       Haberler

Akıllı Ev Denetleyicileri 2021'de 13 Milyonu Aşacak

Batı Avrupa, akıllı denetleyici satışlarında Asya Pasifik bölgesini geçecek

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Akıllı Ev Denetleyicileri 2021'de 13 Milyonu Aşacak
Uluslararası araştırma firması Parks Associates tarafından yapılan bir araştırmaya göre dünya çapında hızlı bir yükseliş gösteren akıllı ev ürünleri, önümüzdeki birkaç yıl içinde özellikle Avrupa kıtasında güçlü bir büyüme yakalayacak.

Araştırma verilere göre Batı Avrupa pazarında, akıllı ev denetleyicileri satışının 2019 yılında  5 milyonu ve 2021 yılına kadar da 13 milyonu aşarak,  Asya-Pasifik bölgesini geride bırakacağı tahmin ediliyor.

Araştırmada, akıllı ev pazarında lider bölge olarak Kuzey Amerika ilk sırayı alırken Avrupa'daki akıllı ev adaptasyonu, ev güvenlik pazarlarındaki farklılıklara bağlı olarak ABD pazarından farklılaşıyor. 2018 yılı sonunda profesyonel olarak izlenen güvenli evlerin sayısının Avrupa’da 7 milyon, Kuzey Amerika’da ise 26 milyonu geçeceği ön görülüyor.

Avrupa'da akıllı ev cihazının benimsenmesinin en önemli faktörleri arasında enerji yönetimi yer alıyor. Ampuller, termostatlar ve su sızıntı detektörleri gibi akıllı cihazlar, enerji yönetimi pazarına yeni faydalar sağlarken tüketiciler arasında ürün bilinirliğini de artırıyor.

 


Bu Haberin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın