Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Johnson Controls, Akıllı Termostat Üreticisi Lux'u Satın Aldığını Açık - Haber Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
    Haberler Yükleniyor Haberler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
HABER DETAYI
Anasayfa       Haberler

Johnson Controls, Akıllı Termostat Üreticisi Lux'u Satın Aldığını Açıkladı.

Johnson Controls, tüketici akıllı ev pazarına giriyor.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Johnson Controls, Akıllı Termostat Üreticisi Lux'u Satın Aldığını Açıkladı.
1885 yılında ilk elektrikli oda termostatını icat eden Johnson Controls, akıllı termostat üreticisi Lux'u satın aldığını açıkladı. 104 yıllık geçmişi bulunan ABD merkezli Lux, konut ve ticari binalar için HVAC teknolojisi ve ürünleri üretiyor. Lux, akıllı ev sektöründe Kono ve Geo akıllı termostat modelleri ile tanınıyor.

Johnson Controls, HVAC alanında uzman bir firma olmasına rağmen, bu satın alma ile akıllı termostatların yanı sıra akıllı ev pazarında da yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor. Johnson Controls Genel Müdürü Chris Eichmann, “LUX'un satın alınması, tüketici perakende kanalında ve termostatlardaki ürün portföyümüzü güçlendiriyor” diyor.

Lux CEO'su Rob Munin, Johnson Controls'deki termostat ünitesinin genel müdürü olacak. Munin, “Birlikte, konut kanalında güçlü bir konum oluşturacağız ve geniş bir müşteri yelpazesine hizmet sunacağız” diyor.

Johnson Controls'un ilk akıllı termostatı olan GLAS, Microsoft Windows 10 IoT Core işletim sistemi ve Cortana ile destekleniyor. Kendisini diğer rakiplerinden ayıran tasarımlarıyla dikkat çeken Glas, mevcut sıcaklık, iç ve dış hava kalitesi, nem ve enerji tasarrufu bilgilerini gösteren 6 inçlik OLED dokunmatik ekranla geliyor.

Termostat ayrıca Amazon Alexa ve Google Assistant ses kontrolünü de destekliyor. Ev sahipleri evde bir Echo veya bir Google Home cihazına sahipse, sesli asistandan sıcaklığın sesle ayarlanmasını isteyebiliyor.

Lux tarafından yapılan üretilen termostatlar ise işlevsel özellikleri ve dekorasyon merkezli tasarımı ile dikkat çekiyor. Cihazlar ayrıca Apple HomeKit, Amazon Alexa ve Google Asistan gibi en büyük akıllı ev platformlarını da destekliyor.
 


Bu Haberin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın