Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Sağlığınız Sensörlere Emanet, Dünyanın İlk Evde Sağlık Platformu - Haber Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
    Haberler Yükleniyor Haberler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
HABER DETAYI
Anasayfa       Haberler

Sağlığınız Sensörlere Emanet, Dünyanın İlk Evde Sağlık Platformu

Delos Living adındaki bir şirket, ev ortamını izleyen Darwin Evde Sağlık Zekası platformunu başlattı.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Sağlığınız Sensörlere Emanet, Dünyanın İlk Evde Sağlık Platformu
Gelişmekte olan akıllı ev teknolojileri, uzaktan hasta takibi, basit ilaç hatırlatmaları veya sağlık bilgi sorgularına verilen cevaplar gibi temek sağlık hizmetlerinin entegre edilmesini içeren yeni uygulamalara sahne oluyor.

Bu alanda önemli örneklerden biri olarak, Delos Living adındaki bir şirket kısa bir süre önce, konut sakinlerinin sağlığını geliştirmeye yardımcı olmak için ev ortamını pasif olarak izleyen ve kalibre eden Darwin Evde Sağlık Zekası platformunu başlattı.

Sistem, hava filtrasyonu, su arıtma, sirkadyen aydınlatma ve konfor özellikleri ile tescilli bir sensör izleme platformunu bir araya getiriyor. Mimarlar, bina bilimi, sağlık bilimleri ve davranış bilimleri profesyonelleri ile geliştirilen DARWIN platformu, bulut tabanlı bir algoritma çalışıyor.


Delos CEO'su ve kurucusu Paul Scialla, “Zamanımızın neredeyse % 90'ını ikapalı ortamlarda geçiriyoruz ve iç ortamın sağlığımız üzerindeki etkisine nadiren odaklanıyoruz. Akıllı ev teknolojileri öncelikle güvenlik, enerji, rahatlık ve eğlence odaklıydı. Ancak, sevdiklerimizin sağlık ve esenliği en değerli olanıdır. Yeni çözümümüz, stresi azaltmak, uyku kalitesini arttırmak ve ev sahiplerinin genel refahını arttırmayı amaçlıyoruz.’’ diyor.

Nesnelerin İnterneti (IoT) ve diğer teknolojiler tarafından yönlendirilen akıllı ev uygulamaları, giyilebilir cihazlar, ev izleme cihazları, ev tabanlı sensörler, tüketici elektroniği ve mobil uygulamalar arasındaki verileri ileterek daha iyi tüketici deneyimi sunmayı hedefliyor.

Geleceğin akıllı evleri, insanların sağlığının bütünsel bir resmini sunmak için teknolojileri bir araya getiren uygulamalara doğru büyük bir hızla yol alıyor. Dijital sağlık hizmeti sağlayıcıları, ev sakinlerin izlenmesi ve bakımını sağlamak için ürünlerinin akıllı evlerle entegrasyonuna odaklanıyor.

Genişbant bağlantısının yaygınlığı, akıllı sensörlerin geliştirilmesi ve cihazların maliyetlerinin düşmesi, hastalara, kronik hastalık yönetimi ve akut bakım hizmetleri ve yaşlılar için hizmetler de dahil olmak üzere, kendi evlerinde özel bakım çözümleri sunmayı mümkün kılıyor.


 


Bu Haberin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın