Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
NEC’den Biometri Atağı! Biyometri Devleri Güçlerini Birleştiriyor! - Haber Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
    Haberler Yükleniyor Haberler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
HABER DETAYI
Anasayfa       Haberler

NEC’den Biometri Atağı! Biyometri Devleri Güçlerini Birleştiriyor!

NEC, ABD merkezli bir iris biyometrik sistemleri şirketi olan Tascent'e yatırım yaptığını duyurdu.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
NEC’den Biometri Atağı! Biyometri Devleri Güçlerini Birleştiriyor!
Küresel biyometrik teknoloji şirketlerinden biri olan NEC, güvenlik pazarının küresel çapta büyümesini hızlandırma amacıyla ABD merkezli bir biyometrik sistem şirketi olan Tascent'e bir yatırım yaptığını duyurdu. Yatırım tutarı ise açıklanmadı.

Son zamanlarda, güvenliği daha da artırmak için multimodal biyometrik kimlik talebi hızla artıyor ve iris tanımlama pazarının da önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. 40 yılı aşkın bir süredir biyometrik tanımlama teknolojileri geliştiren NEC’in, patentli Bio-Idiom biyometrisini kullanan sistemler, 70 ülkede ve dünyanın çeşitli bölgelerinde 700'den fazla sistem üzerinde uygulanıyor.

2015 yılında kurulan Tascent ise iris tabanlı multimodal biyometrik tanımlama sistemleri ile tanınıyor. Şirket teknolojileri, yüksek kaliteli iris görüntüsünü uzaktan yakalamak için optik kontrol teknolojisini ve doğru biyometrik bilgileri yakalamak için bir kullanıcı arabirimi (UI) teknolojisini içeriyor. Tascent tarafından geliştirilen biyometri teknolojileri, dünya çapında havalimanlarında, devlet kurumlarında ve işletmelerde yaygın olarak kullanılan güvenlik sistemlerinde kullanılıyor.

Tascent'in optik kontrol ve UI teknolojilerini ve NEC'in gelişmiş biyometrik motorlarını kullanacak olan yeni süreçte, kamu güvenliği pazarı için yeni nesil iris kimlik doğrulama uygulamalarının hayata geçirilmesi hedefleniyor.

NEC'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Masakazu Yamashina, ‘’Orta Vadeli Yönetim Planı 2020 çerçevesinde, güvenlik pazarını küresel büyüme için bir motor olarak konumlandırıyor ve bu işin gelişimine odaklanıyoruz. NEC olarak, ileriye doğru hareket etmeyi, kendi çekirdek teknolojilerimizi ve çözümlerimizi geliştirirken, işbirliği aracılığıyla yeni müşteriler, dağıtım kaynakları, teknolojiler ve iş modelleri elde ederek genişlemeyi ve kârlılığı daha da artırmayı hedefliyoruz. ” diyor.

Tascent kurucusu ve CEO'su Alastair Partington işbirliği kapsamındaki verdiği demeçte şöyle diyor: ‘’Dünya standartlarında kimlik çözümleri geliştirmek, hükümet ve ticari uygulamalardaki multimodal biyometrelerin benimsenmesini hızlandırmak için NEC ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. NEC ve Tascent teknolojilerinin benzersiz birleşimi, günümüzün kimlik teknolojileri alanındaki zorlukları ele almak ve hayatı kolaylaştırmak için büyük bir potansiyele sahip.’’

 


Bu Haberin Yorumları ( 1 )
NEC, biyometrik sistemlerde aşmış adamlar
Yorum Yazın