Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Rusya, Dünya Kupası Sırasında 25 Milyon Siber Saldırıya Uğradı - Haber Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL 30 °C
DOLAR 5.8898
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
    Haberler Yükleniyor Haberler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
HABER DETAYI
Anasayfa       Haberler

Rusya, Dünya Kupası Sırasında 25 Milyon Siber Saldırıya Uğradı

Putin, saldırıların kaynağı hakkında bilgi vermedi.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Rusya, Dünya Kupası Sırasında 25 Milyon Siber Saldırıya Uğradı
Rusya, Dünya Kupası sırasında yaklaşık 25 milyon siber saldırının hedefi oldu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptığı bir toplantıda, Dünya Kupası döneminde yapılan neredeyse 25 milyon siber saldırı ve diğer suç eylemleri etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Putin, saldırıların doğası ve arkasında hangi güçlerin olduğuna ilişkin bilgi vermedi.14 Haziran'dan 15 Temmuz tarihleri arasında, 11 şehirde ve 12 stadyumda Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan Rusya, geçtiğimiz aylarda Batı ülkeleri ve özellikle Amerika tarafından çok sayıda siber saldırı suçlamasına maruz kalmıştı.

Eski FBI direktörü Robert Mueller tarafından hazırlanan ve 2016 yılındaki başkanlık seçimlerinde Rusya’nın manipülasyonu olduğunu öne süren suçlamalarda, Trump’ın, rakibi Hillary Clinton aleyhine Rusya ile işbirliği yaptığı iddia edilmişti.
 


Bu Haberin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın