Güvenlik Online - Sosyal Medya'da Paylaş!
Microsoft ve Facebook Atlas Okyanusuna 6600 km kablo döşedi - Haber Detayı Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
 
Güvenlik Online - Güvenlik Sektörünün Yeni Adı
Hava Durumu
İSTANBUL °C
Güvenlik Online YouTube Güvenlik Online LinkedIn Güvenlik Online Google+ Güvenlik Online Instagram Güvenlik Online Twitter Güvenlik Online Facebook
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
    Haberler Yükleniyor Haberler Yükleniyor...
E-BÜLTENİMİZE ABONE OLUN!
Sektördeki son haberleri takip etmek için ücretsiz haftalık bültenimize abone olun...
Kariyer
Sektörden İş Fırsatları Güvenlik sektöründeki iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz! Aradığınız kariyer fırsatları burada...
HABER DETAYI
Anasayfa       Haberler

Microsoft ve Facebook Atlas Okyanusuna 6600 km kablo döşedi!

Aynı anda 71 milyon HD video akışı için yeterli bant genişliği sağlıyor.

Paylaş : Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş   Paylaş
Yazdır Yazdır            Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Büyült / Küçült   +   -
Microsoft ve Facebook Atlas Okyanusuna 6600 km kablo döşedi!
Microsoft, Facebook ve Telekomünikasyon altyapı şirketi Telxius, Atlantik Okyanusunu aşmak için yüksek kapasiteli denizaltı kablosunun tamamlandığını açıkladı. Saniyede 160 Terabit veri iletim hızına sahip olan ağ, aynı anda 71 milyon HD video akışına eşdeğer ve ortalama bir ev bağlantısından 16 milyon kez daha hızlı. Kablo 2018 yılına kadar faaliyete geçecek.
Marea adı verilen ve İspanyolca "gelgit" anlamına gelen 4100 mil (yaklaşık 6600 km) uzunluğundaki denizaltı kablosu, okyanus yüzeyinin 5.18 km aşağısında yer alıyor. ABD’nin Virginia ve İspanya'daki Bilbao şehirleri arasında uzanıyor. Marea, mevcut transatlantik kabloların birçoğuna kıyasla daha güneyde bir rota izliyor. ABD'de ve Avrupa'da yaşanan doğal afetlerin ve Sandy gibi büyük kasırgalar sırasında görülen kesintilerin rota seçiminde etkili olduğu belirtilirken, güney rotası ile bu gibi olaylara karşı korunma sağlanması hedefleniyor. Daha da önemli bir ayrıntı olarak, Microsoft ve Facebook’un büyük veri merkezleri Virginia'da bulunuyor.Atlas Okyanusundaki denizaltı kabloları, trans pasifik rotalarından% 55, ABD ve Latin Amerika'dan% 40 daha fazla veri taşıyor. Güzergâhın büyük bir kısmı için, bakır ile çevrilmiş, sekiz çift fiber optik kablodan kullanılıyor. Kıyıya daha yakın bazı kısımlarda, nakliye trafiğinden korunmak amacıyla kablolar gömülü olarak ilerliyor.


Bu Haberin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın